“Sürdürülebilir Enerji” Fotoğraf Yarışması ANKARA ŞUBE 28 Temmuz 2021 Çarşamba 09:00 Sosyal Etkinlikler
7 / 49
Eğitim Hakkında

İlk Başvuru Tarihi 01.06.2021

Son Başvuru Tarihi 28.07.2021

Yarışmaya katılmak için öncelikle kaydınızı yaptırmanız gerekmektedir. Kaydı bulunmayan sadece fotoğraf yüklemesi yapmış olan üyelerimizin fotoğrafları değerlendirilmeyecektir.

YARIŞMA ŞARTNAMESİ:

1. YARIŞMANIN AMACI: Kurumsal kimliğimizi sosyal sorumluluk projelerle de pekiştirmek için sürdürülebilir enerji simgelerini fotoğraflayan, fotoğraf gönüllülerini buluşturan bir platform oluşturmayı hedeflemekteyiz.    

2. YARIŞMANIN KONUSU: “SÜRDÜRÜLEBİLİR ENERJİ” gelecek nesillerin ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için gerekli olan kaynakları tüketmeden ve yeterlilikleri tehlikeye atmadan, bugünün ihtiyaçlarını karşılayabilen sürdürülebilir enerji simgeleri gibi her konudaki fotoğrafı bekliyoruz

3. YARIŞMA KATEGORİSİ: Yarışma “SÜRDÜRÜLEBİLİR ENERJİ” simgeleri teması ile renkli yapılacaktır.

4. KATILIM KOŞULLARI:

4.1. Yarışma, amatör veya profesyonel fotoğrafa meraklı tüm üyelerimize açıktır.  

4.2. Düzenleme kurulu, seçici kurul ve jüri üyeleri birinci dereceden yakınları yarışmaya katılamazlar.

4.3. Yarışmaya katılım ücretsizdir. 

4.4. Yarışmacılar en fazla 5 (beş) fotoğraf ile katılabilirler.

4.5. Gönderilen fotoğraflar, en fazla 300 dpi çözünürlükte, uzun kenar maksimum 3800 piksel, maksimum dosya boyutu 2MB- 5 MB arasında olan bir jpg / jpeg formatında olmalıdır.

4.6. Yarışmacılar, manipülasyon (orijinal fotoğrafın bütünlüğünü bozan ve herhangi bir obje ekleme çıkartma işlemi) hariç geleneksel veya modern her türlü fotografik tekniği özgürce kullanabilirler. Manipülasyon içeren çalışmalar değerlendirmeye alınmayacaktır. Yarışmacılar jüri tarafından istendiğinde fotoğrafın ham halini göndermek sorumluluğundadır.

4.7. Geleneksel Fotoğraf (Traditional Photo), minimal düzeltmelerle original görüntünün içeriği ve mekânın gerçekliği değiştirilmeyen, doğal görünen fotoğraftır. Kadrajlama (cropping), toz alma, keskinlik ve kontras ayarları dışında original fotoğraf üzerinde düzenleme, değiştirme, ekleme ve çıkarmalar kesinlikle yapılamaz. 

4.8. Fotoğraf üzerinde isim, çerçeve ve paspartu olmamalıdır. 

4.9. Katılımcılar fotoğraflarını ankara.fotograf@mmo.org.tr adresinde yükleyerek AD………., SOYAD……….., MMO Sicil Numarası…..., E-posta adresi…….. ve telefon………. bilgilerini yazarak  yarışmaya katılabileceklerdir.

4.10. ankara.fotograf@mmo.org.tr adresine fotoğraf yükleyen her yarışmacı, yarışma şartnamesini onaylamış ve kabul etmiş sayılır. 

4.11. İnternet üzerinden yarışmaya gönderilen fotoğraflarda sistemden veya kullanıcıdan kaynaklı hatalar oluşması halinde ankara@mmo.org.tr adresinden iletişime geçilerek bilgi verilmesi halinde yardım edilecektir.

4.12. Yarışma sonuçları https://www.mmo.org.tr/ankara  internet sitelerinde duyurulacak; ayrıca tüm katılımcılara e-posta ile bildirilecektir.

4.13. Katılımcı, yarışmaya gönderdiği fotoğraflarla ilgili olarak her hangi bir yasal sorunun sorumlusu olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder.

4.14. Katılımcı, yarışmaya gönderdiği eserin tümüyle kendisine ait olduğunu ve fotoğrafta görülen kişi ve kurumlardan gereken tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. 

4.15. Fotoğraf gönderenler bu konuda gereken izinlerin kendileri tarafından alınmış olduğunu, doğabilecek anlaşmazlıklarda tüm sorumluluğun kendilerine ait olduğunu beyan ve taahhüt etmektedirler. Bu konuda oluşabilecek anlaşmazlıklarda Makina Mühendisleri Odası Ankara Şubesi sorumlu olmayacaktır.

4.16. Yarışmayı düzenleyen kurul tek taraflı olarak yarışmayı her aşamada iptal etme hakkı olup yarışmacıların hiç bir talepleri olamaz.

4.17. Derece alan eserlerin kullanım hakları Makina Mühendisleri Odası Ankara Şubesi’ne ait olacaktır. Derece alan fotoğraflar, derece veren Makina Mühendisleri Odası Ankara Şubesi tarafından haber, reklam amaçlı ve sosyal sorumluluk projelerinde fotoğrafçının ismi belirtilerek, yer, sayı ve süre sınırlaması olmaksızın kullanılabilir. Katılımcılar bu şekilde kullanılan fotoğrafları için verilen dereceden başka herhangi bir telif hakkı ya da maddi manevi talepleri sürmeyeceklerini şimdiden kabul ederler. 

4.18. Yarışmanın kurallarına göre, yarışmacı; eserlerin çoğaltılması, basılı veya dijital kataloğa girmesine izin verilir. Bu konuda telif hakkı ile ilgili kurallara uyulmalıdır. Makina Mühendisleri Odası Ankara Şubesi fotoğrafların başka amaçlar için kullanılmasına hiçbir koşul altında izin vermez.

4.19. Yarışmaya gönderdiği fotoğraf üzerinde, eser kendisine ait olmadığı halde kendisininmiş gibi göstermeye ve değerlendirme kurulunu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişikliği yapan katılımcı kural ihlali yapmış sayılır. Derece iptal edilir. Bu durum diğer katılımcılara ekstra bir hak tanımaz.

-Yarışmaya kayıt yaptıran üyeler yukarıda şartnameyi onaylamış kabul edilir.

**Yarışmayla ilgili detaylı bilgi almak için 0312 4178714/1309-1317-1320 dahili numaralardan ulaşabilirsiniz.

Etkinlik  İçeriği

İlk Başvuru Tarihi 01.06.2021

Son Başvuru Tarihi 28.07.2021  tarihleri arasında yükleyebilirsiniz.

06.08.2021 tarihinde https://www.mmo.org.tr/ankara  aynı siteden sonuçları öğrenebilirsiniz. 

İlk üçe girenlerle iletişime geçilip ödüller kendilerine gönderilecektir.

**Jüri profesyonel fotoğrafçılardan ve MMO Üyelerinden oluşmaktadır.