AVM’lerde Pandemi Tedbirleri Metni Açıklandı

MMO İklimlendirme Teknik Kurulu tarafından hazırlanan AVM'lerde Pandemi Tedbirleri Metni yapılan online basın toplantısı ile kamuoyu ile paylaşıldı.

28 Mayıs 2020 tarihinde yapmış olduğumuz açıklama ile Makine Mühendisleri Odası olarak, Pandemi sürecinde oluşturduğumuz Teknik Kurul çalışmalarını genişlettiğimizi duyurmuş ve  belli alanlardaki uzmanları bünyesinde barındıran yedi kurum ile birlikte Tabiplerden oluşan “İklimlendirme Teknik Kurulunun” oluşturulduğu  bilgisini sizlerle paylaşmıştık.

COVİD 19 Pandemi döneminde gündeme gelen İklimlendirme ve tesisat sistemleri ile ilgili  alınacak önlemler konusunda toplumun doğru bilgilendirilmesi ve sürecin doğru yönetilmesi büyük önem taşımaktadır. Bu bu konuda duymuş olduğumuz mesleki sorumluluk gereği, “İklimlendirme Teknik Kurulunun”, çalışmalarına başlaması ve  bu konuda en sağlıklı ve doğru bilginin toplum yararına sunulması konusuna büyük önem veriyoruz.

MMO (Makina Mühendisleri Odası), ISKAV (Isıtma Soğutma Klima Araştırma ve Eğitim Vakfı), İSKİD (İklimlendirme Soğutma Klima İmalatçıları Derneği), MTMD (Mekanik Tesisat Müteahhitleri Derneği), MÜKAD (Mühendis ve Mimar Kadınlar Derneği), TTMD (Türk Tesisat Mühendisleri Derneği), TRFMA (Tesis Yönetim Derneği), UTTMD (Uluslararası Tesis Teknik Müdürleri Derneği) ve TTB (Türk Tabipleri Birliği) üyesi Tabiplerin katılımıyla oluşturduğumuz “İklimlendirme Teknik Kurulu” dokuz alt komisyon kurarak çalışmalarına başlamıştır.

Hastane ve sağlık yapıları, oteller, alışveriş merkezleri, askeri ve lojistik yapılar, spor tesisleri-yüzme havuzları, okullar ve eğitim tesisleri, konutlar, fabrika ve endüstriyel tesisler, düğün salonu-restoran-disco ve barlarda hangi teknik önlemlerin alınması ve neler yapılması gerektiği ile ilgili metinler oluşturacak olan İklimlendirme Teknik Kurulu’nun ilk yayını AVM’lerde Pandemi Tedbirleri üzerinedir.

İlgili metni okumak için lütfen buraya tıklayın.