Kli̇ma Tesi̇sati Mühendi̇s Yetki̇lendi̇rme Kursu (Çevrimiçi) İZMİR ŞUBE 2 Ekim 2023 Pazartesi 13:30 Mühendis Yetkilendirme Kursu
0 / 20
Eğitim Hakkında

Başlangıç Tarihi: 02.10.2023 // 13.30
Bitiş Tarihi: 06.10.2023// 19.00

Eğitim ZOOM platformu aracılığıyla online eğitim olarak gerçekleştirilecektir. Online eğitimimiz günlük ortalama 5 oturum olarak yapılacak olup, oturumlar arasında aralar verilecektir. Online eğitim katılım bağlantısı eğitimden önce kayıt yaptırdığınız mail adresinize gönderilecektir. Tanımlanan eğitim süresinin tamamına katılım zorunludur. Online eğitim katılım süreleri MMO yöneticisi tarafından denetlenecek olup, katılım şartlarını yerine getiren katılımcılar ardından gerçekleşecek olan sınavdan başarılı olması halinde Mühendis Yetki Belgesi düzenlenecektir.

Eğitimin Süresi : 30 saat

Eğitimin Amacı : Ülke ve toplum yararları doğrultusunda kaliteli, sağlıklı, konforlu, güvenli ve ekonomik yapıların gerçekleştirilmesi amacıyla, mekanik tesisat konularından Klima Tesisatı hizmetlerinin üretilmesinde ve denetlenmesinde görev alacak üyelerimizin bilgi birikimlerinin geliştirilmesine katkıda bulunmak ve belgelendirilmelerini sağlamaktır.

Eğitimde Kullanılan Oda Yayını : - Klima Tesisatı (MMO/663)

Sınav ve Belgelendirme: Eğitimin sonunda yazılı sınav yapılacaktır. Başarı notu 100 üzerinden en az 70’dir. Başarılı olanların Mekanik Tesisat Uzman Mühendis Belgesine Klima Tesisatı uzmanlığı eklenecektir. Adayın en fazla 4 sınav hakkı olup, kursa devam zorunluluğu vardır.

Kayıt Sırasında İstenilenler:

- Kurs Ücretini Yatırmış Olmak

- Üye Ödenti Borcu Olmamak Pandemi koşulları nedeniyle sınav tarihi ve saati oda tarafından değiştirilebilir.

Sınav kayıtları için eğitim tamamlandıktan sonra https://makina.mmo.org.tr/sinavlar internet sitesinden kayıt yapmanız gerekmektedir.

Eğitim İçeriği

- MMO Ana Yönetmelik ve Yönetmelikleri, Mühendislik Etiği
- Isı Kazancı Hesabı
- Psikrometrik Diyagram
- Hava Debisi Tasarımı
- Klima Sistemleri ve Cihazları

Kimler Katılabilir

- Havalandırma Tesisatı ve Soğutma Tesisatı Mühendis Yetki Belgelerine Sahip Oda Üyesi Makina Mühendisi

Ödeme Bilgileri

Eğitime kesin kaydın oluşturulması için sanal pos üzerinden eğitim bedelinin ödenmesi gerekmektedir.
Eğitim Bedeli: 4450