Peri̇yodi̇k Kontrol Temel Eği̇ti̇mi̇ (Elektri̇k Grubu İçi̇n)(Çevri̇mi̇çi̇) ADANA ŞUBE 23 Mart 2023 Perşembe 09:30 Mühendis Yetkilendirme Kursu
0 / 30
Eğitim Hakkında

Eğitim Tarihi 23-24 Mart 2023 Eğitim Saatleri: 09:30-18:00 Eğitimin Amacı: Ülke ve toplum yararları doğrultusunda, İş Ekipmanlarının Periyodik Kontrollerini Yapmaya Yetkili Kişilerin Kayıt ve Eğitimlerine İlişkin Tebliğ kapsamında periyodik kontrollerde görev alacak yetkili kişilerin belgelendirilmesi Kayıt yaptırdığınız eğitim MMO Adana Şubemiz tarafından organize edilmektedir. Bu hususla ilgili aşağıda belirtilen açıklamaları dikkatinize sunar, kesin kayıt ve katılımınız için gerekli evrakların

20 Mart 2023 tarihine kadar tarafımıza (celal.ciftcikal@mmo.org.tr) bildirmenizi bekleriz!!!     Eğitimimiz online yapılacak olup 23-24 Mart 2023 tarihlerinde 09:30-18:00 saatlerinde olacaktır. Eğitime bilgisayarınızın kamerası açık olacak şekilde devam zorunluluğu vardır. Katılımcılardan kamerası kapalı olanlar devamsız sayılacaktır. Online Eğitim ZOOM platformu aracılığıyla düzenlenecektir(https://zoom.us/download linki ile bilgisayarınıza ZOOM uygulamasını indirebilirsiniz) 2 Gün sürecek eğitimin her bir gününde 45 dakika eğitim 15 dakika ara olacak şekilde 8  ders saati işlenecektir. Eğitime katılım zorunludur. Katılımınız eğitmen, gözetmen ve bakanlık yetkilileri tarafından takip edilecektir. Video konferans bağlantısı eğitimden önce kayıt yaptırdığınız mail adresinize ve telefonunuza link olarak gönderilecektir.


GEREKLİ EVRAKLAR; Gerekli Evraklar eksiksiz taranmış olarak(celal.ciftcikal@mmo.org.tr) iletilmelidir.  Kurs Başvuru Formu (0322 2326420 Dahili:128 den talep edilecektir) - Nüfus Cüzdanı Fotokopisi - 1 Fotoğraf (Eski olmaması ve JPG / JPEG formatında olması gereklidir) - Diploma ( E devletten alınmalı) - Eğitim Ücreti Dekontu *Mühendislerden Oda kayıt belgesi veya oda kimliği gereklidir (aidat borcunun olmaması gerekli)

Eğitime başvuracak kişilerin mezuniyet bilgilerinin e-devlette YÖK sisteminde tanımlı olması gerekmektedir. Mezuniyet bilgileri YÖK sisteminde olmayanların eğitime katılması mümkün olmayacaktır.


ÖNEMLİ : EĞİTİM SONUNDA SINAV ONLINE OLARAK 27 MART 2023  PAZARTESİ SAAT: 16:30  DA YAPILACAKTIR.

Adayın en fazla 2 sınav hakkı bulunmaktadır.

Eğitim İçeriği

-MEVZUAT EĞİTİMİ -İŞ EKİPMANLARININ MUAYENE TEKNİKLERİNDE SİSTEMATİK YAKLAŞIM -Periyodik kontrol esnasında alınması gereken temel iş sağlığı ve güvenliği önlem, yöntem ve kuralları -Ölçme ve deney cihazlarının tanıtılması, kalibrasyon ve doğrulamaların değerlendirilmesi -RAPORLAMA -ÇALIŞMA ETİĞİ VE SORUMLULUKLAR Eğitim katılımcıları 2 gün toplamda 16 derse kameraları açık bir şekilde katılmaları gerekmektedir. Her ders 45 dakikandan oluşacaktır. Ders esnasında 15 dakikadan fazla kamerası kapalı olan katılımcılar o ders için devamsız olarak değerlendirileceklerdir. Toplamda üç dersten devamsız olan katılımcılar devamsız olarak kabul edilecek olup, belgelendirme hakkı sağlamamış olacaklardır.

Kimler Katılabilir

Yetkili Meslek Grupları: Elektrik Mühendisleri, Elektrik-Elektronik Mühendisleri, Elektronik Mühendisleri, Elektrik Teknik Öğretmenleri,  Elektrik Teknikerleri Detaylı Bilgi ve Kayıt için 0322 2326420 Dahili:128 yi arayabilirsiniz.

Ödeme Bilgileri

1475 TL (1250TL+ KDV)