Medikal Gaz Tesisatı Mühendis Yetkilendirme Eğitimi ( Çevrimiçi) - Akşam Eğitimi Sanal Sınıf 9 Haziran 2023 Cuma 17:00 Mühendis Yetkilendirme Kursu
0 / 20
Eğitim Hakkında

Eğitim Süresi: 18 Saat (3 Gün)

Eğitim Tarihleri: 9-11 Haziran 2023 17:00-22:00 

Eğitim Ücreti: 2210 TL

Medikal Gaz Tesisatı Mühendis Yetkilendirme Eğitimi 9-11 Haziran 2023 tarihlerinde, 17:00-22:00 saatleri arasında 3 gün ,18 saat olmak üzere ZOOM platformu aracılığıyla online eğitim olarak gerçekleştirilecektir.

Eğitimin Amacı: Ülke ve toplum yararları doğrultusunda kaliteli, sağlıklı, konforlu, güvenli ve ekonomik  yapıların gerçekleştirilmesi amacıyla, mekanik tesisat konularından Medikal Gaz Tesisatı hizmetlerinin  üretilmesinde ve denetlenmesinde görev alacak üyelerimizin bilgi birikimlerinin geliştirilmesine katkıda bulunmak ve belgelendirilmelerini sağlamaktır.

Online eğitimimiz günlük ortalama 5 oturum olarak yapılacak olup, oturumlar arasında aralar verilecektir.

Online eğitim katılım bağlantısı eğitimden önce kayıt yaptırdığınız mail adresinize gönderilecektir.

Tanımlanan eğitim süresinin tamamına katılım zorunludur. Online eğitim katılım süreleri MMO yöneticisi tarafından denetlenecek olup, katılım şartlarını yerine getiren katılımcılar ardından gerçekleşecek olan sınavdan başarılı olması halinde Mühendis Yetki Belgesi düzenlenecektir.


Sınav ve Belgelendirme:

Eğitimin sonunda yazılı sınav yapılacaktır. Başarı notu 100 üzerinden en az 70‘dir. Başarılı olan adaylara Oda tarafından Medikal Gaz Tesisatı Mühendis Yetki belgesi verilecektir.

Aday eğitime katıldığı tarihten itibaren iki yıl içerisinde belgelendirme şartını tamamlaması gerekmektedir. Adayın bu iki yıl içerisinde en fazla 4 sınav hakkı olup, kursa devam zorunluluğu vardır.

Sınav tüm şubelerimizde eş zamanlı gerçekleşecektir.  Sınav kayıtları için eğitim tamamlandıktan sonra https://makina.mmo.org.tr/sinavlar internet sitesinden kayıt oluşturmanız gerekmektedir.

Eğitim İçeriği

  • Medikal Gaz Tesisatı Genel Prensipleri
  • Tıbbi Gaz Prizleri Yerleşim - Tıbbi Gaz Akış Tasarımı
  • Tıbbi Gaz Santrali ve Ekipmanları
  • Medikal Gaz Tesisatı
  • Uyarı ve Alarm Sistemleri
  • Onaylama ve Doğrulama
  • Örnek Proje Uygulaması
  • Bakır Boru Çapı Hesaplama Tabloları

Kimler Katılabilir

Oda üyesi Makina Mühendisleri

Ödeme Bilgileri

Eğitime kesin kaydın oluşturulması için sanal pos üzerinden eğitim bedelinin ödenmesi gerekmektedir.

2210 TL ( Eğitim Ücreti 1860 TL, Belge Ücreti: 350 TL)