Lpg Tesi̇sati Mühendi̇s Yetki̇lendi̇rme Kursu (Çevrim İçi Eğitim) ANKARA ŞUBE 8 Aralık 2023 Cuma 10:00 Mühendis Yetkilendirme Kursu
1 / 25
Eğitim Hakkında

Eğitim ZOOM platformu aracılığıyla online eğitim olarak gerçekleştirilecektir. Online eğitimimiz günlük ortalama 5 oturum olarak yapılacak olup, oturumlar arasında aralar verilecektir. Online eğitim katılım bağlantısı eğitimden önce kayıt yaptırdığınız mail adresinize gönderilecektir. Tanımlanan eğitim süresinin tamamına katılım zorunludur. Online eğitim katılım süreleri MMO yöneticisi tarafından denetlenecek olup, katılım şartlarını yerine getiren katılımcılar ardından gerçekleşecek olan sınavdan başarılı olması halinde Mühendis Yetki Belgesi düzenlenecektir.

Eğitimin Amacı : Ülke ve toplum yararları doğrultusunda kaliteli, sağlıklı, konforlu, güvenli ve ekonomik yapıların gerçekleştirilmesi amacıyla, mekanik tesisat konularından LPG Tesisatı hizmetlerinin üretilmesinde ve denetlenmesinde görev alacak üyelerimizin bilgi birikimlerinin geliştirilmesine katkıda bulunmak ve belgelendirilmelerini sağlamaktadır.

Sınav ve Belgelendirme:

Eğitimin sonunda yazılı sınav yapılacaktır. Başarı notu 100 üzerinden en az 70‘dir. Başarılı olan adaylara Oda tarafından LPG Tesisatı Mühendis Yetki belgesi verilecektir.Aday eğitime katıldığı tarihten itibaren iki yıl içerisinde belgelendirme şartını tamamlaması gerekmektedir. Adayın bu iki yıl içerisinde en fazla 4 sınav hakkı olup, kursa devam zorunluluğu vardır.

Eğitim Süresi : 18 Saat (3 Gün)

Eğitim Tarihleri :8-9-10 Aralık 10:00-17:00

Eğitim Ücreti: 2850 TL


Eğitim İçeriği

MMO Ana Yönetmelik ve Yönetmelikleri, Mühendislik Etiği,

LPG'nin Fiziksel Özellikleri

LPG'nin Isıtmada Kullanım Alanları

Depo Yerleştirme ,Depolama ve Depo Doldurma Kuralları

Buharlaştırıcı ve Armatürleri

Birinci Kademe Basınç Ayar Ekipmanları

Depo Yakıcı Arası Tesisatı

Bina Giriş Detayı

Kazan Dairesinin Yeri, Boyutları ve Özellikleri için Genel Kurallar

Brülör-Kazan Tesisatı Üzerindeki Cihazlar

Minimum Emniyet ve Alarm Cihazları

Kazan Dairesi Havalandırma ve Egzozu

İşletmeye Alma Kuralları ve Denetimi

Yangın Güvenlik Tedbirleri


Kimler Katılabilir

Oda üyesi Makina Mühendisi

Ödeme Bilgileri

2850 TL