Asansör Periyodik Kontrol Muayene Personeli Mühendis Yetkilendirme Belge Yenileme Kursu Sanal Sınıf 16 Mayıs 2023 Salı 11:00 Mühendis Yetkilendirme Kursu
0 / 30
Eğitim Hakkında

Asansör Periyodik Kontrol Muayene Personeli Mühendis Yetkilendirme Belge Yenileme Kursu (Çevrimiçi Eğitim) Eğitim ZOOM platformu aracılığıyla online eğitim olarak gerçekleştirilecektir.

Eğitim Tarihi:16-17 Mayıs 2023  / 11:00-18:00


EĞİTİMİ TAMAMLAYAN KATILIMCILAR EĞİTİMİN BİTMESİ ARDINDAN MAKİNA PORTAL ÜZERİNDEN AÇIKLANAN (https://makina.mmo.org.tr/sinavlar)  YILLIK SINAV PROGRAMINA GÖRE SEÇİM YAPACAKLARI ŞUBELERDE GERÇEKLEŞTİRİLECEK YAZILI SINAVLARA BAŞVURUSUNDA BULUNABİLECEKLERDİR. 


SINAV SAATİ ŞUBELERE GÖRE DEĞİŞİKLİK GÖSTERMEKTEDİR. SINAVA GİRECEĞİNİZ ŞUBEDEN SINAV BAŞVURUSU SONRASINDA BİLGİ ALABİLİRSİNİZ. 

Başarı notu 100 üzerinden en az 70›dir. Adayın en fazla 2 sınav hakkı olup, kursa devam zorunluluğu vardır. Sınav neticesinde başarı sağlayamayan katılımcıya bir kez daha sınava girme hakkı verilir. Sınava en geç 2 ay içerisinde başvurmayan katılımcının başvuru işlemini yeniden gerçekleştirmesi zorunludur.

Online eğitimimiz günlük ortalama 5 oturum olarak yapılacak olup, oturumlar arasında aralar verilecektir. Online eğitim katılım bağlantısı eğitimden önce kayıt yaptırdığınız mail adresinize gönderilecektir. Tanımlanan eğitim süresinin tamamına katılım zorunludur. 

Eğitimin Amacı: Ülke ve Toplum Yararları Doğrultusunda, Asansör Periyodik Kontrolleri İçin Yetkilendirilecek A Tipi Muayene Kuruluşlarına Dair Tebliğ (SGM: 2015/24) ve Asansör Periyodik Kontrollerini Gerçekleştirecek Muayene Personelinin Belgelendirilmesine Dair Tebliğ (Sgm: 2016/18) kapsamında asansör sistemlerinin periyodik kontrolünde görev alan Makina, Mekatronik, Elektrik veya Elektronik veya Elektrik-Elektronik veya Elektronik ve Haberleşme Mühendislerinin Belge Yenilemesi;  

Mevzuat esaslarına göre Muayene Elemanı Başarı Belgesine sahip muayene elemanının 5 yıl sonra belgesini yenilemesi gerekmektedir.

Bunun için de geçmiş 5 yıl boyunca gerçekleştirdiği 100 adet asansör kontrol listesi ile belge yenileme eğitimine (2 gün) katılması, eğitim sonunda yapılacak sınavdan geçmesi ve akabinde yapılacak uygulama sınavından başarılı olması gerekmektedir.

Ayrıca, Tebliğ uyarınca, geçekleştirilecek uygulama sınavı her bir belge yenileme aşamasında bir öncekine göre farklı tahrik sistemi ile tanımlanan asansör üzerinde yapılması gerekmektedir.

Dolayısıyla, belge yenileme sürecinde uygulama sınavının hidrolik tahrikli asansörde yapılacaktır.

Eğitim İçeriği

Asansör Periyodik Kontrol Yönetmeliği Eğitimi

Asansör İşletme ve Bakım Yönetmeliği Eğitimi

Standart Eğitimi (TS EN 81-21, TS EN 81-22, TS EN 81-28, TS EN 81-70, TS EN 81-71,TS EN 81-72, TS EN 81-73, TS EN 81-82)

Kimler Katılabilir

TMMOB MMO veya EMO Üyesi, Makina, Mekatronik, Elektrik veya Elektronik veya Elektrik-Elektronik veya Elektronik ve Haberleşme Mühendisi Olmak,      

- Asansör Periyodik Kontrol Muayene Elemanı Başarı Belgesi sahibi olmak  

- Üye Ödenti Borcu Olmamak    

- Kurs Ücretini Yatırmış Olmak

Ödeme Bilgileri

EĞİTİM ÜCRETİ 1240 TL