Peri̇yodi̇k Kontrol Temel Eği̇ti̇mi̇ (Elektri̇k Grubu İçi̇n)(Çevri̇mi̇çi̇) ADANA ŞUBE 7 Haziran 2023 Çarşamba 09:30 Mühendis Yetkilendirme Kursu
0 / 30
Eğitim Hakkında

Eğitim Tarihi 07-08 Haziran 2023 Eğitim Saatleri: 09:30-18:00 Eğitimin Amacı: Ülke ve toplum yararları doğrultusunda, İş Ekipmanlarının Periyodik Kontrollerini Yapmaya Yetkili Kişilerin Kayıt ve Eğitimlerine İlişkin Tebliğ kapsamında periyodik kontrollerde görev alacak yetkili kişilerin belgelendirilmesi Kayıt yaptırdığınız eğitim MMO Adana Şubemiz tarafından organize edilmektedir. Bu hususla ilgili aşağıda belirtilen açıklamaları dikkatinize sunar, kesin kayıt ve katılımınız için gerekli evrakların 04 Haziran 2023 tarihine kadar tarafımıza (celal.ciftcikal@mmo.org.tr) bildirmenizi bekleriz!!!     Eğitimimiz online yapılacak olup 07-08 Haziran 2023  tarihlerinde 09:30-18:00 saatlerinde olacaktır. Eğitime bilgisayarınızın kamerası açık olacak şekilde devam zorunluluğu vardır. Katılımcılardan kamerası kapalı olanlar devamsız sayılacaktır. Online Eğitim ZOOM platformu aracılığıyla düzenlenecektir(https://zoom.us/download linki ile bilgisayarınıza ZOOM uygulamasını indirebilirsiniz) 2 Gün sürecek eğitimin her bir gününde 45 dakika eğitim 15 dakika ara olacak şekilde 8  ders saati işlenecektir. Eğitime katılım zorunludur. Katılımınız eğitmen, gözetmen ve bakanlık yetkilileri tarafından takip edilecektir. Video konferans bağlantısı eğitimden önce kayıt yaptırdığınız mail adresinize ve telefonunuza link olarak gönderilecektir.


GEREKLİ EVRAKLAR; Gerekli Evraklar eksiksiz taranmış olarak(celal.ciftcikal@mmo.org.tr) iletilmelidir.  Nüfus Cüzdanı Fotokopisi - 1 Fotoğraf (Eski olmaması ve JPG / JPEG formatında olması gereklidir) - Diploma ( E devletten alınmalı) - Eğitim Ücreti Dekontu *Mühendislerden Oda kayıt belgesi veya oda kimliği gereklidir (aidat borcunun olmaması gerekli)

Eğitime başvuracak kişilerin mezuniyet bilgilerinin e-devlette YÖK sisteminde tanımlı olması gerekmektedir. Mezuniyet bilgileri YÖK sisteminde olmayanların eğitime katılması mümkün olmayacaktır.


ÖNEMLİ : EĞİTİM SONUNDA SINAV ONLINE OLARAK 09 HAZİRAN 2023  CUMA GÜNÜ SAAT: 16:30  DA YAPILACAKTIR.

Adayın en fazla 2 sınav hakkı bulunmaktadır.

Eğitim İçeriği

Mevzuat Eğitimi (6331 Sayılı İş Kanunu, İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık Güvenlik Şartları Yönetmeliği),Temel Elektrik Eğitimi, Temel Hidrolik-Pnömatik Eğitimi, Periyodik Kontroller İçin İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi, Periyodik Kontrollerde Kullanılan Ölçüm Donanımları Eğitimi, İş Ekipmanları Muayene Tekniklerine Sistematik Yaklaşım, 


Not: Mekanik grubunda yer alan katılımcılar Periyodik Kontrol Temel Eğitimi (Mekanik Grubu) başlıklı eğitime katılım sağlamaları gerekmektedir.

Kimler Katılabilir

Yetkili Meslek Grupları: Elektrik Mühendisleri, Elektrik-Elektronik Mühendisleri, Elektronik Mühendisleri, Elektrik Teknik Öğretmenleri,  Elektrik Teknikerleri Detaylı Bilgi ve Kayıt için 0322 2326420 Dahili:128 yi arayabilirsiniz.

Ödeme Bilgileri

1475 TL (1250TL+ KDV)