Periyodik Kontrol Muayene Personeli Temel Eğitimi (Elektri̇k Grubu İçi̇n)(Çevrim İçi Eğitim) ANKARA ŞUBE 26 Eylül 2023 Salı 10:00 Mühendis Yetkilendirme Kursu
4 / 30
Eğitim Hakkında

Eğitimin Amacı: Ülke ve toplum yararları doğrultusunda, İş Ekipmanlarının Periyodik Kontrollerini Yapmaya Yetkili Kişilerin Kayıt ve Eğitimlerine İlişkin Tebliğ kapsamında periyodik kontrollerde görev alacak yetkili kişilerin belgelendirilmesi.

1.10.2017 tarih ve 30197 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “İş Ekipmanlarının Periyodik Kontrollerini Yapmaya Yetkili Kişilerin Kayıt ve Eğitimlerine İlişkin Tebliğ” kapsamında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Odamız arasında yapılan protokol doğrultusunda periyodik kontrolleri gerçekleştirecek kişilere yönelik eğitimlerimiz devam ediyor.


Eğitim Süresi : 16 Saat (2 Gün)

Eğitim Tarihleri :26-27 Eylül 2023

Eğitim Saatleri : 10:00 - 19:00

Eğitim Ücreti : 1500 TL


Eğitim İçeriği

EĞİTİMİN İÇERİĞİ (2 gün)

Tanışma ve Programın Anlatılması, MMO Yönetmelikleri, Etik

Mevzuat Eğitimi

Temel Elektrik Eğitimi

Temel Hidrolik-Pnömatik Eğitimi

Periyodik Kontroller İçin İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi      

Periyodik Kontrollerde Kullanılan Ölçüm Donanımları Eğitimi  

İş Ekipmanları Muayene Tekniklerine Sistematik Yaklaşım    

Raporlama

Eğitime başvuracak kişilerin mezuniyet bilgilerinin e-devlette YÖK sisteminde tanımlı olması gerekmektedir. Mezuniyet bilgileri YÖK sisteminde olmayanların eğitime katılması mümkün olmayacaktır. Başvuru esnasında aşağıdaki bilgi ve belgeler istenilecektir. Gönderilmesi gereken evraklar 5 gün öncesine kadar egitim-ankara@mmo.org.tr adresine gönderilmesi gerekmektedir. Göndermeyen katılımcılar eğitime dahil edilmeyecektir.


Nüfus cüzdanı veya nüfus cüzdanı yerine geçen belge

Fotoğraf (.jpeg)

Diploman veya onaylı geçici mezuniyet belgesi

Mühendis ve mimarlardan Oda kayıt belgesi

Mühendis ve mimarlardan aidat borcu olamadığına dair Odasından alınacak belge

Eğitim ücreti makbuzu/dekontu

SINAV VE BELGELENDİRME

Eğitimde devam zorunluluğu bulunmakta olup, eğitim sonunda yazılı sınav yapılacaktır. Başarı notu 100 üzerinden en az 70‘dir. Başarılı olanlara Oda tarafından İş Ekipmanlarının  Periyodik Kontrollerini Yapmaya Yetkili Kişilerin Temel Eğitimi Tamamlama Başarı Belgesi verilecektir. Adayın en fazla 2 sınav hakkı bulunmaktadır.

Eğitime bilgisayarınızın kamerası açık olacak şekilde devam zorunluluğu vardır. Katılımcılardan kamerası kapalı olanlar devamsız sayılacaktır.

2 Gün sürecek eğitimin her bir gününde 45 dakika eğitim 15 dakika ara olacak şekilde 8  ders saati işlenecektir.Kimler Katılabilir

İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği’nde aşağıda belirtilmiş olan meslek grupları Yetkili Kişi olarak tanımlanmış olup bu kişiler söz konusu eğitime katılabilirler.

Elektrik mühendisleri

Elektronik mühendisleri

Elektrik Bölümü mezunu Teknik Öğretmenler

Elektrik Teknikerleri 

Ödeme Bilgileri

1500 TL  (1250+%20 KDV)