Iso 50001:2018 Enerji Yönetim Sistemi Temel Bilgilendirme Ve İç Denetçi Semineri--Çevrim İçi Sanal Sınıf 8 Kasım 2023 Çarşamba 09:30 Çevrimiçi Eğitimler
0 / 16
Eğitim Hakkında

ISO 50001:2018 Enerji Yönetim Sistemi Temel Bilgilendirme ve İç Denetçi Semineri--Çevrim İçi

(ISO 50001:2018 EnYS ve ISO 19011:2018’e göre)

Eğitim tarihi: 08-09.10.2022

Eğitmen: Zekiye AYDEMİR

Eğitim İçeriği

Bu eğitimde ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi (EnYS) temel şartlarının sorgulanması, mevcut sistemle karşılaştırma yapılması için bilgilendirme ile ISO 19011:2018 ile uyumlu bir şekilde etkin bir iç tetkik gerçekleştirmek üzere, uluslararası kabul gören tetkik prensipleri ve uygulama tekniklerinin öğretilmesi ve tetkikçiler için gerekli yeterlilik ve becerilerin kazandırılması amaçlanmıştır.

Eğitim uygulama ve örnekler sunulacak olup, eğitimin birinci gününde ISO 50001:2018 revizyonu ile yapılan değişiklikler ve EnYS standardı şartlarının temel beklentileri aktarılacak ve adım adım EnYS’nin şartlarına göre denetleme aşamaları açıklanacaktır. EnYS standardının gerekliliklerinden birisi de kuruluş iç tetkiktir. İç tetkik yolu ile kuruluşun EnYS’nin tetkik kriterlerine uygunluk seviyesinin belirlenmesi, EnYS’nin yasal şartlara ve kuruluş koşullarına uyum sağlama yeteneğinin değerlendirilmesi, EnYS’nin hedeflerine ulaşmadaki etkinliğinin değerlendirilmesi ve iyileştirme alanlarının belirlenmesi sağlanmaktadır.

Eğitimin ikinci gününde, EnYS tetkiki için soru listesi hazırlama, tetkik uygulaması örnek grup çalışmaları ile açıklanacaktır. Eğitim sonunda, eğitim etkinliğini ölçmek için sınav yapılacaktır.


Kimler Katılabilir

Kuruluşlarında EnYS’ni daha etkin kurmak, uygulamak, ISO 50001:2018 yeni standart hakkında bilgilenmek ve iç denetçi yeterliliklerine sahip olmak isteyen EnYS ile ilgili sorumlular, bakım, enerji, kalite ve benzer disiplindeki çalışanlar, enerji yöneticileri ve iç denetçi adayları

Eğitimi başarı ile tamamlayan tüm katılımcılara, “ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi İç Tetkikçi Başarı Belgesi” verilecektir. Başarı sınır puanı 65’dir. Sınav başarı ile tamamlanamaz ise sadece “katılım sertifikası” sunulacaktır.

Ödeme Bilgileri

Önkayıt ve Kayıt:

*İndirimli ücret aidat borcu bulunmayan üyelerimize uygulanmaktadır.

*TMMOB Üyeleri için belirlenen ücretler KDV' den muaf tutulmakta olup, sanal pos ödemesi karşılığında makbuz düzenlenmektedir. Fatura talep edilmesi durumunda eğitim ücreti +%20 KDV ödenmesi gerekmektedir.

*Seminerimizde aynı firmadan 3 kişi ve üzeri katılımlarda dış katılımcı eğitim ücretinde kişi başı %15 indirim uygulanır. Aynı firmadan katılım 4 kişi ile sınırlıdır.

Portal üzerinden Kayıt ve Ödeme:

*Firmadan toplu katılımda bulunmuyorsanız; Kayıt ol sekmesini onaylamanız ve ön kayıt işlemini gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Ön kaydınızın tamamlamanız sonrasında kesin kayıt işleminin tamamlanması için, ekrana gelen Sanal POS ile veya aşağıda belirtilen hesaplarımıza ödemenizi yapmanız gerekmektedir. (Ödeme açıklamasında kurs adı ve katılımcı ismi belirtilmelidir.

Firmalardan Toplu Katılımlarda Kayıt ve Ödeme

*Firmadan toplu katılım gerçekleştirecekseniz; önkayıt için Kayıt formunu  doldurarak ikm-izmir@mmo.org.tr ,  egitim-izmir@mmo.org.tr  iletilmesi gereklidir.

*Kesin kayıt için eğitim ücretinin aşağıda belirtilen banka hesabına yatırılarak, banka dekontunun aynı  e-posta adreslerine iletilmesi gereklidir.

*Yapı Kredi Ankara Şubesi 929-92110663 no’lu banka hesabımız -IBAN TR 73 0006 7010 0000 0092 1106 63)

*Kayıt işleminiz eğitimden en geç 3 gün öncesinde tamamlanmalıdır.

*Eğitimin bir gün önce eğitim dokümanları ve eğitime katılım bağlantı adresi, e-posta ile tarafınıza gönderilecektir.  

*Eğitimlerimiz Online ZOOM programı üzerinden interaktif şekilde gerçekleştirileceğinden aynı mekandan toplu  katılımlarda sesin yankılanmasını engellemek için;  mikrofonlu kulaklık kullanılması uygun olacaktır. 

*Planlanan eğitimlerimizin tarihlerinde; kontenjan durumuna göre değişikliğe gidilebilmektedir.


KAYIT FORMU İÇİN TIKLAYINIZ  

Bağlantıyı Farklı Kaydet İle İndiriniz.