Asansör Peri̇yodi̇k Kontrol Muayene Elemani Uygulama Sinavi (Yüz Yüze) ANKARA ŞUBE 24 Kasım 2023 Cuma 10:00 Mühendis Yetkilendirme Kursu
0 / 2
Eğitim Hakkında

Ülke ve Toplum Yararları Doğrultusunda, Asansör Periyodik Kontrolleri İçin Yetkilendirilecek A Tipi Muayene Kuruluşlarına Dair Tebliğ (SGM: 2015/24) ve Asansör Periyodik Kontrollerini Gerçekleştirecek Muayene Personelinin Belgelendirilmesine Dair Tebliğ (Sgm: 2016/18) kapsamında asansör sistemlerinin periyodik kontrolünde görev alacak Makina, Mekatronik, Elektrik veya Elektrik-Elektronik Mühendislerinin Belgelendirilmesi

* Üye Ödenti Borcu Olmama

*Sınav Ücretini Yatırmış Olmak

*İmzalı başvuru formu ekinde 1 adet fotoğraf

*Üyelik Belgesi ( EMO üyeleri için)

* Belgelendirme ücreti ödenti makbuzu

Muayene elemanı adayının uygulamalı sınava katılım sağlayabilmesi için, Yazılı Sınav Başarı Belgesi düzenleme tarihinden önce veya sonra en az 100 adet asansörün periyodik kontrolüne katılım sağladığını kanıtlayan belgeleri sunması gerekir.

Ayrıca, Tebliğ uyarınca, geçekleştirilecek uygulama sınavı her bir belge yenileme aşamasında bir öncekine göre farklı tahrik sistemi ile tanımlanan asansör üzerinde yapılması gerekmektedir. Pandemi koşulları nedeniyle sınav tarihi ve saati oda tarafından değiştirilebilir.

Eğitim İçeriği

Yazılı Sınav Başarı Belgesini almış katılımcının belge düzenlenme tarihinden itibaren 18 ay içerisinde uygulamalı sınava girme hakkı saklı kalır. Uygulamalı sınava katılabilmek için Yazılı Sınav Başarı Belgesi düzenlenme tarihinden önce veya sonra 100 adet asansörün periyodik kontrolüne eşlik ettiğini gösteren belgeleri sunmak zorundadır. Uygulamalı sınavda başarılı olamayan katılımcının başvuru işlemini yeniden gerçekleştirmesi gerekmektedir.

Kimler Katılabilir

* TMMOB MMO veya EMO Üyesi, Makina, Mekatronik, Elektrik veya Elektrik-Elektronik Mühendisi Olmak

*  Üye Ödenti Borcu Olmamak

* Kurs Ücretini Yatırmış Olmak  

* Asansör Periyodik Kontrol Muayene Elemanı Yazılı Sınavı Başarı Belgesini Almış Olmak

* Yazılı Sınav Başarı Belgesini almış katılımcının belge düzenlenme tarihinden itibaren 18 ay içerisinde uygulamalı sınava girme hakkı saklı kalır.

Uygulamalı sınava katılabilmek için Yazılı Sınav Başarı Belgesi düzenlenme tarihinden önce veya sonra 100 adet asansörün periyodik kontrolüne eşlik ettiğini gösteren belgeleri sunmak zorundadır.

Uygulamalı sınavda başarılı olamayan katılımcının başvuru işlemini yeniden gerçekleştirmesi gerekmektedir

*EMO üyeleri için Üyelik Belgesi

Ödeme Bilgileri

MMO ÜYESİ: SINAV ÜCRETİ 2700 TL + BELGE ÜCRETİ 450 TL = 3150 TL

EMO ÜYESİ: SINAV ÜCRETİ 2700 TL ( BELGE ÜCRETİ KENDİ ODALARINA YATIRILACAKTIR.)