Bina Etüt Proje Eğitimi KOCAELİ ŞUBE 4 Mart 2024 Pazartesi 09:30 Enerji Yöneticisi Eğitimleri
0 / 1
Eğitim Hakkında

Eğitim Başvurusu: Aşağıda belirtilen E-Posta adresine almak istediğiniz eğitim dönemini belirtip, iletişim bilgilerinizi içeren talep yazısı ile ön başvuru yapılmalıdır.

E-posta: uem@mmo.org.tr

Tel: 0262 335 33 96 - 97

Detaylar için; https://www.mmo.org.tr/kocaeli/etut-proje-egitimleri


Eğitim İçeriği

Enerji Yöneticisi (Modül 1, Modül 2) + Bina Etüt Proje  (Modül 3) Eğitimi

T.C Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Enerji Verimliliği Ve Çevre Dairesi Başkanlığınca Sanayi ve Binalarda Enerji verimliliğinin artırılmasına yönelik bilgi toplama, ölçüm, değerlendirme ve raporlama aşamalarından oluşmakta olup,  enerji tasarruf potansiyellerini ve bu potansiyellerin geri kazanılmasına yönelik önlemleri ölçüm, hesap ve piyasa araştırmalarını yönetmeliklerde belirlenen usul ve esasları içermektedir.

Eğitimin tamamlanmasını takip eden en fazla 6 ay içerisinde, katılım sağlanan eğitim gurubuna bağlı olarak, yönetmelik kapsamında bulunan gerçek bir Endüstriyel Tesiste veya Binada etüt ve proje çalışmasının yapılması ile tamamlanacak bir bitirme ödevi hazırlanmalıdır.

Etüt eğitimi sonrasında hazırlanan bitirme ödevinden başarılı olanlar, Genel Müdürlük tarafından açılacak merkezi sınavlara katılarak başarılı olunması koşulu ile katılımcılar "ETÜT PROJE" Sertifikalarına sahip olacaklardır.

Sınav Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Enerji Verimliliği Ve Çevre Dairesi Başkanlığı tarafınca her yıl Nisan ve Ekim aylarında yapılmaktadır. Sınavdan başarılı olan katılımcılar Bina veya Sanayi Etüt Proje Sertifikasını almaya hak kazanacaktır.


Kimler Katılabilir

Etüt - Proje eğitimlerine mühendislik alanında en az lisans düzeyinde eğitim almış kişiler kabul edilir.

Ödeme Bilgileri

2023 Yılı Eğitim ve Yemek Bedeli: 33.000,00TL (KDV Dahil)