8D Problem Çözme Sistematiği -- Çevrimiçi Eğitim Sanal Sınıf 11 Mart 2024 Pazartesi 09:30 Çevrimiçi Eğitimler
3 / 20
Eğitim Hakkında

Eğitim Adı:8D Problem Çözme Metodolojsi Eğitim

Tarihi: 11 Mart 2024; 09.30-16.30

Eğitmen:Halit MENEMENLİOĞLU;


Eğitim İçeriği

Eğitim Amacı

8D, kısa ve uzun dönemde müşteriyi korumak ve hatanın tekrarını önlemek için, Ford tarafından geliştirilen, takım çalışmasını temel alan ve 8 aşamadan oluşan bir sorun çözme sürecidir 8 adımlı disiplinin en önemli avantajı takım çalışması prensiplerinin problem çözme sürecinde kullanılmasıdır. Böylece, problem çözme sürecinde ihtiyaç duyulan farklı bakış açıları ve kuruluş içinde müşteri isteklerinin öneminin yaygınlık kazanması sağlanmaktadır. Diğer taraftan son adımda yer alan, problem çözme takımının kutlanması ve takdir edilmesi; kurum içi motivasyonun sağlanması açısından önemlidir. Bu yaklaşım günümüzde, sadece otomotiv sektörünün değil, tüm sektörlerin ilgi alanına girmeye başlamıştır.

Eğitim İçeriği

·      Problem çözme sistematiği·      Hazırlık aşaması ve acil tepki faaliyetleri·      Ekip yaklaşımı·      Problemlerin tanımlanması·      Geçici önlemlerin alınması·      Kök neden ve kaçış noktası analizi·      Düzeltici faaliyetlerin belirlenmesi·      Kalıcı önlemlerin uygulanması ve onaylanması·      Problem tekrarı için önlem alınması·      Ekibin kutlaması

Ödeme Bilgileri


Eğitimlerimizde izlenilen Yöntem

*Eğitimlerimiz çevrimiçi ZOOM programı üzerinden gerçekleştirilmektedir.

*Eğitimin en geç  bir gün öncesi eğitim dokümanları ve eğitime katılım bağlantı bilgisi, e-posta ile tarafınıza gönderilecektir.

*Eğitimlerimiz Online ZOOM programı üzerinden interaktif şekilde gerçekleştirileceğinden aynı ofiste toplu katılımlarda sesin yankılanmasını engellemek için; mikrofonlu kulaklık kullanılması uygun olacaktır.

Önkayıt, Kayıt ve Ödeme

*01.01.2024 tarihi itibariyle tüm Eğitimlerimiz kdv’den muaf olarak aşağıda verilen Banka hesaplarımız üzerinden tahsil edilecektir ve karşılığında Alındı Makbuzu düzenlenecektir. *İndirimli ücret cari yıla ilişkin aidat ödemesini gerçekleştirmiş üyelerimize uygulanmaktadır. *Seminerimizde aynı firmadan 3 kişi ve üzeri katılımlarda eğitim ücretinde kişi başı %15 indirim uygulanır. Aynı firmadan katılım 4 kişi ile sınırlıdır.

Portal Üzerinden Kayıt ve Ödeme:

*Firmadan toplu katılımda bulunmuyorsanız; Kayıt ol sekmesini onaylamanız ve ön kayıt işlemini gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

*Ön kaydınızın tamamlamanız sonrasında kesin kayıt işleminin tamamlanması için, ekrana gelen Sanal POS ile veya aşağıda belirtilen hesaplarımıza ödemenizi yapmanız gerekmektedir

Firmalardan Toplu Katılımlarda Kayıt ve Ödeme

*Firmadan toplu katılım gerçekleştirecekseniz; önkayıt için Kayıt formunu  doldurarak ikm-izmir@mmo.org.tr veya egitim-izmir@mmo.org.tr adresine iletilmesi gereklidir.

*Kesin kayıt için eğitim ücretinin aşağıda belirtilen banka hesabına yatırılarak, banka dekontunun aynı e-posta adreslerine iletilmesi gereklidir. Ödeme açıklamasında kurs adı ve katılımcı ismi belirtilmelidir.

*Hesap Adı: TMMOB MAKİNA MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ, T.İŞ BANKASI (ANKARA) YENİŞEHİR ŞUBESİ (4218) 5994015 no’lu banka hesabımız – IBAN TR 69 0006 4000 0014 2185 9940 15

*Planlanan eğitimlerimizin tarihlerinde; katılımcı sayısına göre değişikliğe gidilebilmektedir.
KAYIT FORMU İÇİN TIKLAYINIZ  

Bağlantıyı Farklı Kaydet İle İndiriniz.