Mekani̇k Tesi̇sat Tasarimi Uygulama Eği̇ti̇mi̇(Çevri̇m İçi̇) Sanal Sınıf 16 Nisan 2024 Salı 13:00 Mühendis Yetkilendirme Kursu
7 / 20
Eğitim Hakkında

Mekanik Tesisat Tasarımı Uygulama Eğitimi (Çevrimiçi Eğitim)

16-17-18-19-20-22 Nisan 2024 tarihlerinde, 13:00-18:00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir.

ÖNEMLİ NOT: EĞİTİME KATILIM İÇİN ÖNCELİKLE MEKANİK TESİSAT MÜHENDİS YETKİLENDİRME KURSUNU BAŞARI İLE TAMAMLAMIŞ OLMAK GEREKMEKTEDİR.  Mekanik Tesisat alanında gerçekleştirdiğimiz, "Mekanik Tesisat Uzman Mühendis Yetkilendirme" eğitimi sınavlarını başarı ile tamamlayan üyelerimizin   ** Mekanik Tesisat Müh. Yet. Belgesi alabilmek için sağlaması gerekli şartlardan biri  Mekanik Tesisat Tasarımı Uygulamalı Eğitimine katılıp eğitimi başarıyla tamamlamaktır. Eğitim boyunca uygulama projesini başarı ile tamamlayan üyelerimiz Mekanik Tesisat Uzman Mühendis Yetki Belgesi almak için gerekli olan şartı sağlamış olacaktır.  Katılımcılar, eğitimcinin verdiği bilgiler doğrultusunda projelerini bölüm bölüm gerçekleştireceklerdir. Katılımcılardan projelerinin her bölümünü ekran paylaşımı yapmaları istenecektir. Eğitim ZOOM platformu aracılığıyla online eğitim olarak gerçekleştirilecektir. Online eğitimimiz günlük ortalama 6 oturum olarak yapılacak olup, oturumlar arasında aralar verilecektir. Online eğitim katılım bağlantısı eğitimden önce kayıt yaptırdığınız mail adresinize gönderilecektir. Tanımlanan eğitim süresinin tamamına katılım zorunludur. Online eğitim katılım süreleri MMO yöneticisi tarafından denetlenecek olup, katılım şartlarını yerine getiren katılımcılar projelerini başarılı bir şekilde tamamlamaları halinde Mühendis Yetki Belgesi almaya hak kazanacaklardır.

Eğitim İçeriği

SIHHİ TESİSAT 

MMO Ana Yönetmelik ve Yönetmelikleri, Mühendislik Etiği
Mimari Proje Okuma, Proje Çizim Öncesi Hazırlık Temiz Soğuk Su Tesisatı Çizimi ve Hesabı
Merkezi Sıcak Su Tesisatı Çizimi ve Hesabı
Hidrofor Tesisatı Çizimi ve Hesabı
Pis Su Tesisatı Çizimi ve Hesabı
Yağmur Suyu Tesisatı Çizimi ve Hesabı
Teknik Rapor Hazırlanması

ISI YALITIMI

Isı Yalıtımı Proje Hazırlama Esasları

ISITMA TESİSAT

Isı Kaybı Hesabı Isıtıcı Seçimi ve Yerleşimi
Boru Tesisatı Tasarımı Kazan Seçimi ve Yerleşimi
Pompa Hesabı ve Seçimi
Genleşme Tankı Hesabı ve Seçimi
Merkezi Sıcak Su Tesisatı Hesabı
Teknik Rapor Hazırlama Esasları

Kimler Katılabilir

Mekanik Tesisat Uzman Mühendis Yetkilendirme Sınavından Başarılı olan Oda  Üyesi Makina Mühendisleri (Office ve AutoCAD Programlarına hakim olmak  gerekmektedir.)

Ödeme Bilgileri

Eğitim Ücreti: 7680 TL'dir.