Asansör Yetkili Servis Teknik Sorumlusu Eğitimi (Çevrim Içi Eğitim) Sanal Sınıf 22 Nisan 2024 Pazartesi 13:00 Mühendis Yetkilendirme Kursu
15 / 20
Eğitim Hakkında

Asansör Yetkili Servis Teknik Sorumlusu Eğitimi Eğitim ZOOM platformu aracılığıyla online eğitim olarak gerçekleştirilecektir. Online eğitimimiz günlük ortalama 6 oturum olarak yapılacak olup, oturumlar arasında aralar verilecektir. Online eğitim katılım bağlantısı eğitimden önce kayıt yaptırdığınız mail adresinize gönderilecektir. Tanımlanan eğitim süresinin tamamına katılım zorunludur. Online eğitim katılım süreleri MMO yöneticisi tarafından denetlenecek olup, katılım şartlarını yerine getiren katılımcılar ardından gerçekleşecek olan sınavdan başarılı olması halinde Mühendis Yetki Belgesi düzenlenecektir.

Eğitimin Amacı :Ülke ve Toplum Yararları Doğrultusunda, Asansör Yönetmeliği (2014/33/AB) ve Asansör İşletme, Bakım ve Periyodik Kontrol Yönetmeliği Kapsamında görev alacak yetkili servis teknik sorumlularının belgelendirilmelerini sağlamaktır.

Eğitim Süresi : 24 Saat (4 Gün) Eğitim Tarihleri : 22-24-25-26 Nisan 2024

Eğitim Saatleri : 13:00 - 18:00 Eğitim 

Sınav ve Belgelendirme : Eğitimin sonunda çevrimiçi sınav yapılacaktır. Başarı notu 100 üzerinden en az 70’dir.

Başarılı olanlara kayıtlı olduğu Odası tarafından Asansör Yetkili Servis Teknik Sorumlusu Mühendis Yetki Belgesi verilecektir. Adayın en fazla 4 sınav hakkı olup, kursa devam zorunluluğu vardır. 

Sınav 26 Nisan 2024  Cuma günü son ders  saatinde  çevrimiçi  şeklinde gerçekleşecektir.

Eğitim İçeriği

Eğitimin İçeriği : - Tanışma ve Programın Anlatılması, MMO Ana Yönetmelik ve Yönetmelikleri, Mühendislik Etiği - Temel Bilgilendirme-Asansör Donanımları ve Çalışma Prensipleri - Mevzuat (Standartlar) • Asansör Yönetmeliği (2014/33/AB) • Asansör İşletme, Bakım ve Periyodik Kontrol Yönetmeliği • Asansör Periyodik Kontrolleri İçin Yetkilendirilecek A Tipi Muayene Kuruluşlarına Dair Tebliği ve Asansör Yapım Standartları • TS EN 13015+A1 ve TS 12255 Standart Eğitimi • İSG Kanun ve Yönetmelikleri • Asansörlerde İş Güvenliği - Asansörlerde Risk Değerlendirmesi - Temel Elektrik ve Hidrolik Eğitimi - Teknik Ekipmanların ve Ölçüm Cihazlarının Kullanımı - Bakım Teknikleri ve Arıza Çeşitleri - Son Kontrol (Revizyon, Montaj ve Bakımdan Sonraki Kontrol)

Kimler Katılabilir

Kimler Katılabilir :

- Oda Üyesi Makina, Mekatronik, Elektrik veya Elektronik, Elektrik-Elektronik, Elektronik ve Haberleşme Mühendisi Olmak

MMO Üyeleri için:

- Kurs Ücretini Yatırmış Olmak - Üye Ödenti Borcu Olmamak

EMO Üyeleri için:

- Kurs Ücretini Yatırmış Olmak - Üye Ödenti Borcu Olmamak - Diploma veya Geçici Mezuniyet Belgesi - Nüfus Cüzdanı Fotokopisi - Oda Kimlik Belgesi - 1 Adet Fotoğraf

Ödeme Bilgileri

5120 TL ( 675 TL BELGE ÜCRETİ )

EMO üyeleri belge ücretini odalarına yatırarak oradan teslim alacaklardır.

Eğitime kesin kaydın oluşturulması için sanal pos üzerinden eğitim bedelinin ödenmesi gerekmektedir.