Yangın Tesisatı Mühendis Yetkilendirme Kursu (Çevrimiçi) (Akşam Eğitimi) EDİRNE ŞUBE 29 Nisan 2024 Pazartesi 17:00 Mühendis Yetkilendirme Kursu
0 / 20
Eğitim Hakkında

Eğitimin Amacı: Ülke ve toplum yararları doğrultusunda kaliteli, sağlıklı, konforlu, güvenli ve ekonomik yapıların gerçekleştirilmesi amacıyla, mekanik tesisat konularından yangın tesisatı hizmetlerinin üretilmesinde ve denetlenmesinde görev alacak üyelerimizin bilgi ve birikimlerinin geliştirilmesine katkıda bulunmak ve belgelendirilmelerini sağlamaktır. Eğitimin sınavı: Kurs bitiminde Devam şartını sağlayan adaylar https://makina.mmo.org.tr/sinavlar adresinden sınav için başvurabilirler.

ZOOM platformu aracılığıyla online eğitim olarak gerçekleştirilecektir. Online eğitimimiz günlük ortalama 5 oturum olarak yapılacak olup, oturumlar arasında aralar verilecektir. Online eğitim katılım bağlantısı eğitimden önce kayıt yaptırdığınız mail adresinize gönderilecektir. Tanımlanan eğitim süresinin tamamına katılım zorunludur. Online eğitim katılım süreleri MMO yöneticisi tarafından denetlenecek olup, katılım şartlarını yerine getiren katılımcılar ardından gerçekleşecek olan sınava katılabileceklerdir.

EĞİTİMİ TAMAMLAYAN KATILIMCILAR EĞİTİMİN BİTMESİ ARDINDAN MAKİNA PORTAL ÜZERİNDEN AÇIKLANAN YILLIK SINAV PROGRAMINA GÖRE ŞUBELERE SINAV BAŞVURUSUNDA BULUNABİLECEKLERDİR.

Eğitim sonrasında gerçekleştirilen sınavda başarılı olunması durumunda Yangın Tesisatı Mühendis Yetki Belgesi verilecektir.

Sınav ve Belgelendirme: Eğitimin sonunda yazılı sınav yapılacaktır. Başarı notu 100 üzerinden en az 70‘dir. Adayın en fazla 4 sınav hakkı olup, kursa devam zorunluluğu vardır. Adaylar 4 sınav haklarını 2 yıl için kullanmaları gerekmektedir.

Eğitim İçeriği

-    MMO Ana Yönetmelik ve Yönetmelikleri, Mühendislik Etiği

-    Yangının Oluşması ve Önlenmesi 

-    Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik

-    Yangın Söndürme Tesisatı Proje Tasarımı 

-    Yangın Dolapları, Bina Dışı Hidrant ve Sabit Boru Tesisatı Tasarımı

-    Yangın Suyu Deposu ve Yangın Pompa Dairesi Tasarımı

-    Otomatik Sulu Söndürme Tesisat Tasarımı ve Hidrolik Hesapları

-    Duman Kontrol ve Yönetim Tasarımı 

-    Merdiven Basınçlandırma Tesisatı Tasarımı

-    Temiz Gazlı Söndürme Sistemleri Tasarımı

-    Teknik rapor Hazırlama Esasları

Kimler Katılabilir

- Oda Üyesi Makina Mühendisi Olmak

- Kurs Ücretini Yatırmış Olmak

- Üye Ödenti Borcu Olmamak

Ödeme Bilgileri

Eğitime kesin kaydın oluşturulması için sanal pos üzerinden eğitim bedelinin ödenmesi gerekmektedir. (Eğitim Ücreti 4.515 TL)