Lpg Dolum Tesi̇sleri̇ Ve Otogaz İstasyonlari Sorumlu Müdür Eği̇ti̇mi̇ (Çevrimiçi Eğitim) MERSİN ŞUBE 1 Haziran 2024 Cumartesi 10:00 Mühendis Yetkilendirme Kursu
0 / 20
Eğitim Hakkında

Önemli : LPG Dolum Tesisleri ve Otogaz İstasyonları  Sorumlu Müdür Eğitimine Katılmak için LPG Otogaz İstasyonları Sorumlu Müdür Belgesine Sahip olmak gereklidir .

LPG Dolum Tesisleri ve Otogaz İstasyonları  Sorumlu Müdür Eğitimi Eğitim ZOOM platformu aracılığıyla online eğitim olarak gerçekleştirilecektir.

Online eğitimimiz günlük ortalama 6 oturum olarak yapılacak olup, oturumlar arasında aralar verilecektir.

Online eğitim katılım bağlantısı eğitimden önce kayıt yaptırdığınız mail adresinize gönderilecektir. Tanımlanan eğitim süresinin tamamına katılım zorunludur.

Online eğitim katılım süreleri MMO yöneticisi tarafından denetlenecek olup, katılım şartlarını yerine getiren katılımcılar ardından gerçekleşecek olan sınavdan başarılı olması halinde LPG Dolum Tesisi ve Otogaz İstasyonu Sorumlu Müdür Eğitimi Katılım Belgesi düzenlenecektir.

Eğitimin Kodu : LDS

Eğitimin Süresi : 8 saat

Eğitimin Amacı : Ülke ve toplum yararları doğrultusunda kaliteli, sağlıklı, güvenli ve ekonomik tesislerin gerçekleştirilmesi amacıyla, LPG Dolum Tesisi ve LPG Otogaz İstasyonları Sorumlu Müdür hizmetlerinin yerine getirilmesinde ve denetlenmesinde görev alacak üyelerimizin bilgi birikimlerinin geliştirilmesine katkıda bulunmak ve belgelendirilmelerine sağlamaktır.

Eğitimde Kullanılan Oda Yayını : - LPG Dolum Tesisleri ve Otogaz İstasyonları Sorumlu Müdür El Kitabı (MMO/604)

Sınav ve Belgelendirme : Eğitimin sonunda çevrim içi  sınav yapılacaktır. Başarı notu 100 üzerinden en az 70’dir.

Başarılı olanlara Oda tarafından LPG Dolum Tesisleri ve Otogaz İstasyonları Sorumlu Müdür Semineri Katılım Sertifikası verilecektir. Bu belge tek başına geçersiz olup; çalışacağı LPG Dolum Tesisi ya da Otogaz İstasyonu ile yapacağı sözleşmeyle birlikte Oda’ya başvuran üyeye LPG Dolum Tesisleri ve Otogaz İstasyonları Sorumlu Müdür Belgesi verilecektir.

Adayın en fazla 4 sınav hakkı olup, kursa devam zorunluluğu vardır.

YETERLİ SAYIDA KATILIMCI OLMAMASI DURUMUNDA KURS İPTALİ VEYA İLERİ BİR TARİHE ERTELEME YAPILACAKTIR.

Eğitim İçeriği

- LPG Piyasası Hukuki Düzenlemeleri

- LPG Doldurma, Boşaltma Kuralları

- Periyodik Kontrol ve Bakımları

- İlgili Standartlar

- LPG’nin Dolumu ve Hesaplanması

- Malzeme Seçimi

- Tank Montaj ve Demontaj

- Tankların Boşaltılması ve Kullanım Dışı Bırakılması

- Buharlaştırıcılar, Regülatörler, Detantörlervb

- Dökme LPG Sistemleri (Konut ve İşyeri Uygulamaları)

- Tüplü LPG Sistemleri (Konut ve İşyeri Uygulamaları)

Kimler Katılabilir

- LPG Otogaz İstasyonları Sorumlu Müdür Sertifikasına sahip olmak ve aşağıdaki koşullara uymak

- Sıvılaştırılmış Petrol Gazları (LPG) Piyasası Eğitim ve Sorumlu Müdür Yönetmeliği’nde belirtilen kişiler " Çevre, elektrik, elektronik, elektrik ve elektronik, endüstri, enerji sistemleri, kimya, makine, inşaat, mekatronik, petrol ve doğalgaz mühendislik fakültelerinden veya fakültelerin kimya bölümünden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içi veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak 

- Diğer bölümlerden mezun olmakla beraber çevre, elektrik, elektronik, elektrik ve elektronik, endüstri, enerji sistemleri, inşaat, kimya, makine, mekatronik veya petrol ve doğalgaz mühendisliği veya kimya dalında en az yüksek lisans yapmış olmak, koşulunu sağlayanların eğitim başvuruları kabul edilecektir

Başvuru evrakları 

*LPG Otogaz İstasyonları Sorumlu Müdür Belgesi

*nüfus cüzdan  fotokopisi (MMO Üyesi Olmayanlar)

*diploma fotokopisi(MMO Üyesi Olmayanlar)

*Oda kayıt belgesi(MMO Üyesi Olmayanlar)

*fotoğraf (MMO Üyesi Olmayanlar)

Çevre - Petrol ve Kimya Mühendislerinin bağlı bulunduğu odadan izin yazısı alması gereklidir.

Ödeme Bilgileri

1100 TL