Peri̇yodi̇k Kontrol Temel Eği̇ti̇mi̇ Maki̇na Grubu (Yüz Yüze) ANTALYA SUBE 18 Nisan 2024 Perşembe 09:00 Mühendis Yetkilendirme Kursu
9 / 31
Eğitim Hakkında

EĞİTİM ANTALYA ŞUBE ADRESİNDE YÜZ YÜZE EĞİTİM OLARAK YAPILACAKTIR. Eğitim Tarihi: 18-19.04.2024 Eğitim Saatleri: 09:00-17.15 ( 8 Ders Saati) Sınav: 19.04.2024 - 17.00  saatinde yapılacaktır.

ÖNEMLİ NOT:  SINAV EĞİTİM SONUNDA (EĞİTİMİN 2. GÜNÜ SONUNDA) GERÇEKLEŞTİRİLECEKTİR. 20 SORULUK TEST  SINAVIDIR . BAŞARILI OLMAK İÇİN 100 ÜZERİNDEN 70 GEÇER NOT ALMAK GEREKMEKTEDİR

 Eğitimlerimiz süresinde öğle yemeği imkanı sunulamamaktadır.

ÖNEMLİ NOT: Eğitime başvuracak kişilerin mezuniyet bilgilerinin e-devlette YÖK sisteminde tanımlı olması gerekmektedir. Mezuniyet bilgileri YÖK sisteminde olmayanların eğitime katılması mümkün olmayacaktır. Eğitim yüz yüze eğitim olarak gerçekleştirilecektir. Eğitimimiz günlük ortalama 8 oturum olarak yapılacak olup, oturumlar arasında aralar verilecektir. 

ÖNEMLİ: KESİN KAYIT İÇİN MOBİL ÖDEME SONRASINDA , EN ALT BÖLÜMDE BELİRTİLEN EVRAKLARI EKSİKSİZ OLARAK VE  TARANMIŞ ŞEKİLDE "egitim-antalya@mmo.org.tr" adresine mail iletmeniz gerekmektedir. Evrakları ilettikten sonra gönderdiğiniz maile başvuru formu gönderilecektir.Başvuru formunun doldurulup geri gönderilmesi gerekmektedir.

EVRAKLAR EĞİTİMDEN EN GEÇ 3 GÜN ÖNCESİNDE İLETİLMİŞ OLMALIDIR. Tanımlanan eğitim süresinin tamamına katılım zorunludur. Eğitim katılım süreleri MMO yöneticisi tarafından denetlenecektir.  Toplamda 3 dersten devamsız olarak katılımcılar tamamından devamsız sayılacaktır Her ders 45 dakikandan oluşacaktır. 15 dk. ders arası verilecektir.

GEREKLİ EVRAKLAR;

- Nüfus Cüzdanı taraması

  - 1 Fotoğraf (JPEG FORMATINDA OLMALIDIR)

- E-Devlet mezuniyet bilgisi

- Belgelendirme Ücreti Dekontu (Online ödeme yapılması durumunda dekont iletilmesine gerek yoktur) 

 - Mühendis olan katılımcılardan Oda kayıt evrakı ( Makina Mühendisleri Odası üyesi olan katılımcıların geçmişe dönük aidat borcu olmamalıdır. MMO üyelerinin Oda kayıt evrakı iletmesine gerek yoktur)  Başarılı olanlara Oda tarafından İş Ekipmanlarının  Periyodik Kontrollerini Yapmaya Yetkili Kişilerin Temel Eğitimi Tamamlama Başarı Belgesi verilecektir. Adayın en fazla 2 sınav hakkı bulunmaktadır.

Eğitim İçeriği

1.10.2017 tarih ve 30197 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “İş Ekipmanlarının Periyodik Kontrollerini Yapmaya Yetkili Kişilerin Kayıt ve Eğitimlerine İlişkin Tebliğ” kapsamında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Odamız arasında yapılan protokol doğrultusunda periyodik kontrolleri gerçekleştirecek kişilere yönelik eğitimlerimiz devam ediyor. EĞİTİMİN İÇERİĞİ (2 gün)

·         Tanışma ve Programın Anlatılması, MMO Yönetmelikleri, Etik ·Mevzuat Eğitimi

·         Temel Elektrik Eğitimi

·         Temel Hidrolik-Pnömatik Eğitimi

·         Periyodik Kontroller İçin İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi

·         Periyodik Kontrollerde Kullanılan Ölçüm Donanımları Eğitimi

·         İş Ekipmanları Muayene Tekniklerine Sistematik Yaklaşım

·         Raporlama

Kimler Katılabilir

EĞİTİME KİMLER KATILABİLİR İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği’nde aşağıda belirtilmiş olan meslek grupları Yetkili Kişi olarak tanımlanmış olup bu kişiler söz konusu eğitime katılabilirler.

Makina mühendisleri

Mekatronik mühendisleri

Metalürji ve Malzeme mühendisleri

İnşaat mühendisleri

Gemi İnşaat mühendisleri

İnşaat, Yapı, Makina veya Metal Bölümü mezunu Teknik Öğretmenler

İnşaat, Makina Teknikerleri veya Yüksek Teknikerleri

Ödeme Bilgileri

4.000 Tl + KDV (%20)