Mekanik Tesisat Mühendis Yetkilendirme Kursu (Çevrimiçi) BURSA ŞUBE 14 Ekim 2024 Pazartesi 13:00 Mühendis Yetkilendirme Kursu
0 / 20
Eğitim Hakkında

Eğitim Süresi: 42 Saat (7 Gün)

Eğitim Tarihleri:

14-20  EKİM .2024 13:00 18:00

Mekanik Tesisat Mühendis Yetkilendirme Eğitimi (Çevrimiçi)  toplam 42 saat olmak üzere ZOOM platformu aracılığıyla online eğitim olarak gerçekleştirilecektir. Online eğitimimiz günlük ortalama 5 oturum olarak yapılacak olup, oturumlar arasında aralar verilecektir. Online eğitim katılım bağlantısı eğitimden önce kayıt yaptırdığınız mail adresinize gönderilecektir. Tanımlanan eğitim süresinin tamamına katılım zorunludur. Online eğitim katılım süreleri MMO yöneticisi tarafından denetlenecek olup, katılım şartlarını yerine getiren katılımcılar ardından gerçekleşecek olan sınava katılabileceklerdir.

EĞİTİMİ TAMAMLAYAN KATILIMCILAR EĞİTİMİN BİTMESİ ARDINDAN MAKİNA PORTAL ÜZERİNDEN AÇIKLANAN YILLIK SINAV PROGRAMINA GÖRE ŞUBELERE SINAV BAŞVURUSUNDA BULUNABİLECEKLERDİR.

Eğitim sonrasında gerçekleştirilen sınavda başarılı olunması durumunda Mekanik Tesisat Uzman Mühendis Yetki Belgesi alabilmek için aşağıda belirtilen belgelendirme şartlarını sağlamak gerekmektedir. Sınav ve Belgelendirme**: Eğitimin sonunda 2 bölümden (Isı Yalıtımı - Isıtma Tesisatı ve Sıhhi Tesisat ) oluşan yazılı sınav yapılacaktır.

Başarı notu 100 üzerinden en az 70‘dir. Adayın en fazla 4 sınav hakkı olup, kursa devam zorunluluğu vardır. (Sınav 2 gün olarak yapılmaktadır.) Adaylar 4 sınav haklarını 2 yıl için kullanmaları gerekmektedir.

** Mekanik Tesisat Müh. Yet. Belgesi alabilmek için 2 şarttan en az birini yerine getirmek gerekmektedir.

1) Mekanik Tesisat alanında SMM Büro Tescil Belgesi olan bir firmada asgari 1 yıl çalışmış olmak (v.b. durumlar),

2) Mekanik Tesisat Tasarımı Uygulamalı Eğitimine katılıp eğitimi başarıyla tamamlamak. Sınav tüm şubelerimizde eş zamanlı gerçekleşecektir. 

Sınav kayıtları için eğitim tamamlandıktan sonra https://makina.mmo.org.tr/sinavlar internet sitesinden kayıt yapmanız gerekmektedir.

Eğitim İçeriği

Eğitimin İçeriği :  Sıhhi Tesisat  - MMO Ana Yönetmelik ve Yönetmelikleri, Mühendislik Etiği  - Sıhhi Tesisat Proje Hazırlama Esasları  - Pis Su Tesisatı Tasarımı  - Yağmur Tesisatı Tasarımı  - Temiz Su Tesisatı  - Merkezi Sıcak Su Tesisatı Tasarımı  - Hidrofor Tesisatı Tasarımı  - Teknik Rapor Hazırlanması  Isıtma Tesisatı  - MMO Ana Yönetmelik ve Yönetmelikleri, Mühendislik Etiği  - Isıtma Tesisatı Proje Hazırlama Esasları  - Isı Kaybı Hesabı  - Isıtıcı Seçimi ve Tasarımı  - Boru Tesisatı Tasarımı  - Kazan Seçimi ve Yerleşimi  - Genleşme Sistemi ve Tasarımı  - Yakıt Sistem Tasarımı  - Baca Tasarımı  - Teknik Rapor Hazırlama Esasları  Isı Yalıtımı  - MMO Ana Yönetmelik ve Yönetmelikleri, Mühendislik Etiği  - Isı Yalıtımı Proje Hazırlama Esasla

Kimler Katılabilir

Makina Mühendisi, Oda Üyesi

Ödeme Bilgileri

12050TL