Stratejik Yönetim Yönetim Ve Kurum Karnesi (Balanced Scorecard) Sanal Sınıf 8 Aralık 2021 Çarşamba 09:30 Çevrimiçi Eğitimler
0 / 16
Eğitim Hakkında

Tarih: 8 Aralık 2021; 09.30-16.30
Eğitmen: Bahar Er

Eğitim İçeriği

Eğitim İçeriği

Stratejik yönetim kurumun vizyon ve operasyonel çevresi için hedef belirler.tratejik Yönetim, işletmelerin geleceğini nasıl şekillendireceklerini belirledikleri ve ona ulaşmak için gerekli prosedürlerin geliştirildiği süreçtir. Eğitimde stratejik yönetim ve stratejik düşünme sürecinin kurgulanması; şirket çalışanlarının ulaşmak için çabalayacağı ortak bir vizyon, misyon ve şirket değerleri belirlenerek gelecek öngörüsünün netleştirilmesi konuları tartışılacaktır. Kurum Karnesi uygulamasının amacı; stratejik kurumsal hedeflerin belirlenmesi ve takibi süreçlerinin; bütünsel bir bakış açısı ile sürdürülebilmesidir. Kurum Karnesi yaklaşımı ile bölümler arası çakışan ve çatışan hedefler öngörülebilmekte ve kaldırılarak; bölümler arası denge sağlanabilmektedir. Organizasyonların belirlediği performans ölçütleri ile zaman kaybı ve israfin önüne geçerek, stratejik uygulamları örnekler üzerinden aktarılacaktır.

Eğitim İçeriği

Stratejik Yönetim Temel Kavramları,

Stratejik Yönetim Süreci,

Kurumsal Karne Nedir?

Kurumsal Karne Bileşenleri (Finansal Boyut, Müşteri Boyutu, Şirket İçi Yöntemler Boyutu, Öğrenme ve Gelişme Boyutu) Neden-Sonuç İlişkileri Performans Göstergeleri Uygulama ve Örneklemeler

Kimler Katılmalı: Bölüm yöneticileri ve üst düzey yöneticiler

Kimler Katılabilir

Bölüm yöneticileri ve üst düzey yöneticiler

Ödeme Bilgileri

Ön Kayıt:

Mevcut yıla ilişkin aidat yükümlülüğü olmayan Makina Mühendisleri Odası üyeleri ile aynı firmadan 3 kişi ve üzeri katılımlarda indirimli ücret uygulanır. Aynı firmadan katılım 4 kişi ile sınırlıdır.

Eğitim ön kayıt işleminin eğitimden 5 gün öncesinde tamamlanması gereklidir. 

Öncelikle  Kayıt ol sekmesini onaylamanız ve ön kayıt işlemini gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Planlanan eğitimlerimizin tarihlerinde kontenjan durumuna göre değişikliğe gidilebilmektedir.

Kesin Kayıt ve Ödeme:

İndirimli ücret aidat borcu olmayan üyelerimize uygulanmaktadır


Kayıt ol sekmesini onaylamanız ve ön kaydınızı tamamlamanız sonrasında Kesin kayıt işleminin tamamlanması için, ekrana gelen Sanal POS ile veya aşağıda belirtilen hesaplarımıza ödemenizi yapmanız gerekmektedir. (Ödeme açıklamasında kurs adı ve katılımcı ismi belirtilmelidir. Kayıt formu  ve dekontun ikm-izmir@mmo.org.tr ,  egitim-izmir@mmo.org.tr adreslerine iletilmesi gereklidir.)

Kesin Kayıt için  eğitim ödemeleri eğitim tarihinden en geç 3 gün öncesinde tamamlanmalıdır.

(Yapı Kredi Ankara Şubesi 929-92110663 no’lu banka hesabımız -IBAN TR 73 0006 7010 0000 0092 1106 63)

Eğitim kesin kayıt işlemini gerçekleştirmeniz durumunda eğitimden bir gün önce eğitim doküman ile eğitime katılım bağlantısı e-posta ile gönderilecektir.  

Eğitimlerimiz Online ZOOM programı üzerinden interaktif şekilde gerçekleştirileceğinden katılımcıların mikrofonlu kulaklık kullanılması uygun olacaktır. 


KAYIT FORMU İÇİN TIKLAYINIZ