Otomatik Kontrol Tesisatı Mühendis Yetkilendirme Eğitimi (Çevrimiçi Eğitim) DENİZLİ ŞUBE 13 Aralık 2021 Pazartesi 13:30 Mühendis Yetkilendirme Kursu
1 / 12
Eğitim Hakkında

ğitim ZOOM platformu aracılığıyla online eğitim olarak gerçekleştirilecektir.

Online eğitimimiz günlük ortalama 5 oturum olarak yapılacak olup, oturumlar arasında aralar verilecektir. Online eğitim katılım bağlantısı eğitimden önce kayıt yaptırdığınız mail adresinize gönderilecektir. Tanımlanan eğitim süresinin %70'ine katılım zorunludur. Online eğitim katılım süreleri MMO yöneticisi tarafından denetlenecek olup, katılım şartlarını yerine getiren katılımcılar ardından gerçekleşecek olan sınavdan başarılı olması halinde Mühendis Yetki Belgesi düzenlenecektir.

Eğitimin Amacı: Ülke ve toplum yararları doğrultusunda; AVM, otel, endüstriyel tesis vb. binalarda ekonomik, güvenli, kaliteli, mekanik tesisat konularından, “Otomatik Kontrol Tesisatı” hizmetlerinin projelendirilmesinde, üretilmesinde, projelerin ve tesisatların denetlenmesinde görev alacak meslektaşlarımızın bilgi birikimlerinin geliştirilmesine katkıda bulunmak, teknolojik gelişmelerden haberdar etmek ve belgelendirilmelerini sağlamaktır.

Otomatik Kontrol Tesisatının Önemi Otomatik Kontrol Tesisatları; doğru olarak projelendirilen ve montajı yapılan mekanik tesisatların (Isıtma, Soğutma, Havalandırma, Buhar, Basınçlı Hava vb.) işlevlerini 12 ay boyunca tüm koşullarda, minimum enerji ile maksimum konfor ile sağlayacak şekilde hizmet verebilmesini sağlamaktır. Mekanik tesisatların günümüzün gelişmiş teknolojisinden de faydalanarak doğru olarak işletilmesi ilk yatırım ve işletme giderleri açısından en az kapasitelerinin doğru projelendirilmesi kadar önemlidir.

Sınav kayıtları için eğitim tamamlandıktan sonra https://makina.mmo.org.tr/sinavlar internet sitesinden kayıt yapmanız gerekmektedir.

Eğitim İçeriği

-MMO Ana Yönetmelik ve Yönetmelikleri
-Mühendislik etiği
-Kontrol Döngüsü
-Kontrol Türleri
-Kontrol sistemleri için enerji kaynakları
-Saha elemanları
-Anahtarlama cihazları (Dijital ölçüm)
-Hissediciler (Analog ölçüm)
-Motorlu vanalar Vana ve damper servomotorları
-Bina otomasyon sistemi ve mimari yapısı
-Veri (Data) noktası tipleri
-Uygulamalar
-HVAC Uygulamalar
-Isıtma Sistemi
-Soğutma sistemi
-Oda kontrol sistemleri
-Sıhhi Tesisat
-Bina otomasyon sistemi kullanılarak arıza analizi
-Akıllı Binalar
-Yeşil Binalar

Kimler Katılabilir

- Oda Üyesi Makina Mühendisi Olmak

Ödeme Bilgileri

Eğitim ve belge ücreti 1100 TL'dir. Sanal POS ile ödeme alınacaktır.