Asansör Yetkili Servis Teknik Sorumlusu Eğitimi(Çevrimiçi Eğitim) DENİZLİ ŞUBE 14 Şubat 2022 Pazartesi 10:00 Mühendis Yetkilendirme Kursu
1 / 20
Eğitim Hakkında

Asansör Yetkili Servis Teknik Sorumlusu Eğitimi Eğitim

ZOOM platformu aracılığıyla online eğitim olarak gerçekleştirilecektir. Online eğitimimiz günlük ortalama 5 oturum olarak yapılacak olup, oturumlar arasında aralar verilecektir. Online eğitim katılım bağlantısı eğitimden önce kayıt yaptırdığınız mail adresinize gönderilecektir.

Tanımlanan eğitim süresinin %70'ine katılım zorunludur.

Online eğitim katılım süreleri MMO yöneticisi tarafından denetlenecek olup, katılım şartlarını yerine getiren katılımcılar ardından gerçekleşecek olan sınavdan başarılı olması halinde Mühendis Yetki Belgesi düzenlenecektir.

Eğitimin Amacı :Ülke ve Toplum Yararları Doğrultusunda, Asansör Yönetmeliği (2014/33/AB) ve Asansör İşletme, Bakım ve Periyodik Kontrol Yönetmeliği Kapsamında görev alacak yetkili servis teknik sorumlularının belgelendirilmelerini sağlamaktır.

Sınav ve Belgelendirme : Eğitimin sonunda yazılı sınav yapılacaktır. Başarı notu 100 üzerinden en az 70’dir. Başarılı olanlara kayıtlı olduğu Odası tarafından Asansör Yetkili Servis Teknik Sorumlusu Mühendis Yetki Belgesi verilecektir. Adayın en fazla 4 sınav hakkı olup, kursa devam zorunluluğu vardır.

Pandemi nedeniyle sınav ve eğitim tarihleri oda tarafından değiştirilebilir. Sınav 17 Şubat 2022 tarihinde saat 17:00'da çevrimiçi sınav şeklinde gerçekleşecektir.

Eğitim İçeriği

- Tanışma ve Programın Anlatılması, MMO Ana Yönetmelik ve Yönetmelikleri, Mühendislik Etiği
- Temel Bilgilendirme
-Asansör Donanımları ve Çalışma Prensipleri
- Mevzuat (Standartlar) • Asansör Yönetmeliği (2014/33/AB) • Asansör İşletme, Bakım ve Periyodik Kontrol Yönetmeliği • Asansör Periyodik Kontrolleri İçin Yetkilendirilecek A Tipi Muayene Kuruluşlarına Dair Tebliği ve Asansör Yapım Standartları • TS EN 13015+A1 ve TS 12255 Standart Eğitimi • İSG Kanun ve Yönetmelikleri • Asansörlerde İş Güvenliği
- Asansörlerde Risk Değerlendirmesi
- Temel Elektrik ve Hidrolik Eğitimi
- Teknik Ekipmanların ve Ölçüm Cihazlarının Kullanımı
- Bakım Teknikleri ve Arıza Çeşitleri
- Son Kontrol (Revizyon, Montaj ve Bakımdan Sonraki Kontrol)

Kimler Katılabilir

- Oda Üyesi Makina, Mekatronik, Elektrik veya Elektronik, Elektrik-Elektronik, Elektronik ve Haberleşme Mühendisi Olmak

MMO Üyeleri için:
- Kurs Ücretini Yatırmış Olmak
- Üye Ödenti Borcu Olmamak

EMO Üyeleri için:
- Kurs Ücretini Yatırmış Olmak
- Üye Ödenti Borcu Olmamak
- Diploma veya Geçici Mezuniyet Belgesi
- Nüfus Cüzdanı Fotokopisi - Oda Kimlik Belgesi
- 1 Adet Fotoğraf

Ödeme Bilgileri

Eğitime kesin kaydın oluşturulması için sanal pos üzerinden eğitim bedelinin ödenmesi gerekmektedir.