Lpg Dolum Tesisleri Ve Otogaz Istasyonlari Sorumlu Müdür Kursu (Çevrim Içi) ANKARA ŞUBE 29 Aralık 2022 Perşembe 10:00 Mühendis Yetkilendirme Kursu
1 / 20
Eğitim Hakkında

     Eğitim ZOOM platformu aracılığıyla online eğitim olarak gerçekleştirilecektir. Online eğitimimiz günlük ortalama 6 oturum olarak yapılacak olup, oturumlar arasında aralar verilecektir.

     Online eğitim katılım bağlantısı eğitimden önce kayıt yaptırdığınız mail adresinize gönderilecektir.

     Tanımlanan eğitim süresinin tamamına katılım zorunludur. Online eğitim katılım süreleri MMO yöneticisi tarafından denetlenecek olup, katılım şartlarını yerine getiren katılımcılar ardından gerçekleşecek olan sınavdan başarılı olması halinde LPG Dolum Tesisleri ve Otogaz İstasyonları Sorumlu Müdür Belgesi düzenlenecektir.

Eğitim Süresi :8 Saat (1 Gün)

Eğitim Tarihleri :29.12.2022  saat: 10:00 - 18:00

Eğitim Ücreti : 330 TL

Eğitim İçeriği

LPG Piyasası Hukuki Düzenlemeleri LPG Doldurma,

Boşaltma Kuralları Periyodik Kontrol ve Bakımları

İlgili Standartlar LPG`nin Dolumu ve Hesaplanması

Malzeme Seçimi Tank Montaj ve Demontaj

Tankların Boşaltılması ve Kullanım Dışı Bırakılması Buharlaştırıcılar, 

Regülatörler, 

Detantörler vb

Dökme LPG Sistemleri (Konut ve İşyeri Uygulamaları)

Tüplü LPG Sistemleri (Konut ve İşyeri Uygulamaları)

Kimler Katılabilir

LPG Otogaz İstasyonları Sorumlu Müdür Sertifikasına sahip olmak ve aşağıdaki koşullara uymak 

Sıvılaştırılmış Petrol Gazları (LPG) Piyasası Eğitim ve Sorumlu Müdür Yönetmeliği’nde belirtilen kişiler " Çevre, elektrik, elektronik, elektrik ve elektronik, endüstri, enerji sistemleri, kimya, makine, inşaat, mekatronik, petrol ve doğalgaz mühendislik fakültelerinden veya fakültelerin kimya bölümünden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içi veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak  - Diğer bölümlerden mezun olmakla beraber çevre, elektrik, elektronik, elektrik ve elektronik, endüstri, enerji sistemleri, inşaat, kimya, makine, mekatronik veya petrol ve doğalgaz mühendisliği veya kimya dalında en az yüksek lisans yapmış olmak, koşulunu sağlayanların eğitim başvuruları kabul edilecektir.