“Uluslararası Malzeme Veri Sistemi( Imds)” Semineri **Çevrimiçi Sanal Sınıf 5 Kasım 2022 Cumartesi 09:30 Çevrimiçi Eğitimler
4 / 16
Eğitim Hakkında

Uluslararası Malzeme Veri Sistemi( IMDS)” Semineri

Eğitmen: H. Aykut Yeni  

Eğitmen Özgeçmişi: http://mmoizmir.org/?page_id=7177

Tarih: 05.11.2022; 09.30-16.30

Eğitim İçeriği

“IMDS”, Uluslararası Malzeme Veri Sistemi'nin (International Material Data System) kısaltmasıdır. Bir parçayı oluşturan malzemenin bileşenlerinin kayıt edildiği otomobil endüstrisinin online veri tabanı sistemidir. Audi, BMW,Daimler, DXC, Ford, Opel, Porsche, VW ve Volvo'nun ortaklaşarak geliştirdiği sistem; diğer üreticilerin de  de topluluğa katılması ile ve global olarak OEM'lerin neredeyse tamamı tarafından kullanılan küresel bir standart haline gelmiştir. Tüm bu otomotiv üreticileri, tedarikçilerinden kendileri için ürettikleri parçaları oluşturan malzeme bilgilerinin IMDS sistemine girilmesini PPAP ile zorunlu hale getirmektedir. Amaçlanan; yasaklı maddelerin kullanımını engellemek, kısıtlı malzeme kullanımını kontrol altına almaktır.

Eğitim akışı:

*ELV Nedir

*Terimler

*IMDS Girişi Neden Yapılır?

*IMDS'in APQP ve PPAP'taki Yeri Nedir?

*IMDS Raporlama Zamanlaması

*IMDS Ne Zaman Tekrar Edilmeli?

*Kayıt Yapılma

*Sistemi Tanıma

*Sistem Araçları

*Basit Kullanım

*Örnek Uygulamalar


Kimler Katılabilir

Firmaların planlama, kalite,üretim birimlerinde yer alan malzemeler konusunda bilgi sahibi olan ve malzemelere ait bilgileri IMDS sistemine giriş yapacak çalışanlar.

Ödeme Bilgileri

Önkayıt ve Kayıt:

*İndirimli ücret aidat borcu bulunmayan üyelerimize uygulanmaktadır.

*TMMOB Üyeleri için belirlenen ücretler KDV' den muaf tutulmakta olup, sanal pos ödemesi karşılığında makbuz düzenlenmektedir. Fatura talep edilmesi durumunda eğitim ücreti +%18 KDV ödenmesi gerekmektedir.

*Seminerimizde aynı firmadan 3 kişi ve üzeri katılımlarda dış katılımcı eğitim ücretinde kişi başı %15 indirim uygulanır. Aynı firmadan katılım 4 kişi ile sınırlıdır.

Portal üzerinden Kayıt ve Ödeme:

*Firmadan toplu katılımda bulunmuyorsanız; Kayıt ol sekmesini onaylamanız ve ön kayıt işlemini gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Ön kaydınızın tamamlamanız sonrasında kesin kayıt işleminin tamamlanması için, ekrana gelen Sanal POS ile veya aşağıda belirtilen hesaplarımıza ödemenizi yapmanız gerekmektedir. (Ödeme açıklamasında kurs adı ve katılımcı ismi belirtilmelidir.

Firmalardan Toplu Katılımlarda Kayıt ve Ödeme

*Firmadan toplu katılım gerçekleştirecekseniz; önkayıt için Kayıt formunu  doldurarak ikm-izmir@mmo.org.tr ,  egitim-izmir@mmo.org.tr  iletilmesi gereklidir.

*Kesin kayıt için eğitim ücretinin aşağıda belirtilen banka hesabına yatırılarak, banka dekontunun aynı  e-posta adreslerine iletilmesi gereklidir.

*Yapı Kredi Ankara Şubesi 929-92110663 no’lu banka hesabımız -IBAN TR 73 0006 7010 0000 0092 1106 63)

*Kayıt işleminiz eğitimden en geç 3 gün öncesinde tamamlanmalıdır.

*Eğitimin bir gün önce eğitim dokümanları ve eğitime katılım bağlantı adresi, e-posta ile tarafınıza gönderilecektir.  

*Eğitimlerimiz Online ZOOM programı üzerinden interaktif şekilde gerçekleştirileceğinden aynı mekandan toplu  katılımlarda sesin yankılanmasını engellemek için;  mikrofonlu kulaklık kullanılması uygun olacaktır. 

*Planlanan eğitimlerimizin tarihlerinde; kontenjan durumuna göre değişikliğe gidilebilmektedir.


KAYIT FORMU İÇİN TIKLAYINIZ  

Bağlantıyı Farklı Kaydet İle İndiriniz.