Veri̇ Madenci̇li̇ği̇ -- Çevrimiçi Eğitim Sanal Sınıf 21 Kasım 2022 Pazartesi 09:30 Çevrimiçi Eğitimler
0 / 15
Eğitim Hakkında

VERİ MADENCİLİĞİ

Tarih:  21 -22 Kasım 2022; 09.30-16.30

Eğitmen: Dr. Atakan GERGER

Eğitmen: Özgeçmişi:

http://mmoizmir.org/?page_id=7193


Eğitim İçeriği

Veri madenciliği şirketin çok büyük veri yığınlarından kritik bilgileri elde etmelerini sağlar. Böylelikle şirketler normal şartlar altında uzun zaman süren araştırmalarla doğruluğu kesin olmayacak şekilde elde edecekleri bilgiyi “Data Mining” (Veri Madenciliği) sayesinde kısa sürede ve kesin olarak elde ederler. Elde ettikleri bu bilgiyi objektif değerlendirmeler yaparak yada şirketle ilgili stratejik kararlar almada kullanırlar. Bu bilgiler kurumsal veri kaynaklarının iyi analiz edilmesine ve iş dünyasındaki yaklaşımlara ilişkin tahminlerde bulunmasına yardımcı olur. Kısaca “Data Mining” sayesinde şirketler stratejik adımlar atarken çok büyük veri yığınları arasından kendilerine yol gösterecek kritik verileri ayıklayarak analiz edebilirler. Tıp, finans, sağlık, sigorta, pazarlama alanlarında ve daha pek çok sektörde gün geçtikçe veri madenciliğine olan ihtiyaç artmaktadır.

Eğitim İçeriği

  • *Veri Madenciliği Ve İlgili Kavramlar: Veri Madenciliği İle Yapılan İşler, Veri Tabanlarında Bilgi Keşfiş, Model ve Algoritma Kavramları, Veri Madenciliği Döngüsü, Bilgi Getirme (IR), Karar Destek Sistemleri (DSS), Veri Ambarları, OLAP (On- Line Analitik İşletme),İşletmecilik Uygulamaları.
  • *Veri Madenciliği Teknikleri: Veri Madenciliğinde İstatistiki Pespektif, Benzerlik Ölçütleri, Karar Ağaçları, Sinir Ağları, Genetik Algoritmalar.
  • *Veri Madenciliğinde Ana Konular ve Uygulama Örnekleri: Sınıflandırma (Classification), Kümeleme (Clustering) Birliktelik Kuralları (Association Rules), Profesyonel Yazılım Dünyası.
  • *Değerleme ve Özetleme

Kimler Katılabilir

Katılımcıların istatistiksel konulara yabancı olmaması gerekir. Özellikle istatistiksel veri analizi yapan ya da büyük miktarlarda veriyi değerlendirmek zorunda olan sektör çalışanları için tavsiye edilir.

Ödeme Bilgileri

*İndirimli ücret aidat borcu bulunmayan üyelerimize uygulanmaktadır.

*TMMOB Üyeleri için belirlenen ücretler KDV' den muaf tutulmakta olup, sanal pos ödemesi karşılığında makbuz düzenlenmektedir. Fatura talep edilmesi durumunda eğitim ücreti +%18 KDV ödenmesi gerekmektedir.

*Seminerimizde aynı firmadan 3 kişi ve üzeri katılımlarda dış katılımcı eğitim ücretinde kişi başı %15 indirim uygulanır. Aynı firmadan katılım 4 kişi ile sınırlıdır.

Portal üzerinden Kayıt ve Ödeme:

*Firmadan toplu katılımda bulunmuyorsanız; Kayıt ol sekmesini onaylamanız ve ön kayıt işlemini gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Ön kaydınızın tamamlamanız sonrasında kesin kayıt işleminin tamamlanması için, ekrana gelen Sanal POS ile veya aşağıda belirtilen hesaplarımıza ödemenizi yapmanız gerekmektedir. (Ödeme açıklamasında kurs adı ve katılımcı ismi belirtilmelidir.

Firmalardan Toplu Katılımlarda Kayıt ve Ödeme

*Firmadan toplu katılım gerçekleştirecekseniz; önkayıt için Kayıt formunu  doldurarak ikm-izmir@mmo.org.tr ,  egitim-izmir@mmo.org.tr  iletilmesi gereklidir.

*Kesin kayıt için eğitim ücretinin aşağıda belirtilen banka hesabına yatırılarak, banka dekontunun aynı  e-posta adreslerine iletilmesi gereklidir.

*Yapı Kredi Ankara Şubesi 929-92110663 no’lu banka hesabımız -IBAN TR 73 0006 7010 0000 0092 1106 63)

*Kayıt işleminiz eğitimden en geç 3 gün öncesinde tamamlanmalıdır.

*Eğitimin bir gün önce eğitim dokümanları ve eğitime katılım bağlantı adresi, e-posta ile tarafınıza gönderilecektir.  

*Eğitimlerimiz Online ZOOM programı üzerinden interaktif şekilde gerçekleştirileceğinden aynı mekandan toplu  katılımlarda sesin yankılanmasını engellemek için;  mikrofonlu kulaklık kullanılması uygun olacaktır. 

*Planlanan eğitimlerimizin tarihlerinde; kontenjan durumuna göre değişikliğe gidilebilmektedir.


KAYIT FORMU İÇİN TIKLAYINIZ  

Bağlantıyı Farklı Kaydet İle İndirini