Yöneticilik Ve Etkin Liderlik Semineri (İlk Ve Ara Kademe Yöneticiler Için) *Sınıf Eğitimi Sanal Sınıf 27 Ekim 2022 Perşembe 09:30 Çevrimiçi Eğitimler
5 / 16
Eğitim Hakkında

Yöneticilik ve Etkin Liderlik Semineri (İlk ve Ara kademe yöneticiler için) *sınıf eğitimi

Eğitim Tarihi: 27-28 Ekim 2022; 09.30-16.30

Eğitmen ve Özgeçmişi : Güney Gülseven; http://mmoizmir.org/?page_id=7190


Eğitim İçeriği

Günümüzde çapraz fonksiyonların ortak çalıştığı, kendi ekibimizin yanında, proje bazlı sorumlu olduğumuz yeni ekipleri yönetmek, beyaz yakanın yanı sıra karma mavi yaka çalışanların da dahil olduğu ekiplerin iş yönetiminde,  ilk ve ara kademe yöneticilere önemli görevler düşmektedir. Hem kendilerini, hem işleri, hem de ekiplerindeki kişileri yönetmek zorunda olan ilk ve ara kademe yöneticilerin çok yönlü gelişmeye ihtiyaçları vardır. Teknik konularda yetiştirilmiş mühendis ve diğer teknik kişilerin üniversite eğitimlerinde yöneticilik ve iletişim konusunda alabildikleri eğitimler kısıtlıdır, bu sebeple iş hayatında ilk ve ara kademe yönetici olduklarında insan yönetiminde sıkıntılar yaşanabilmektedir.

Bu eğitimle ilk ve ara kademe yöneticilerin, yöneticilik hakkındaki bilgilerini arttırmak ve yönetim becerilerini geliştirmek amaçlı bilgiler sunulacaktır. Katılımcılar, insan davranışının temelleri ile ilgili bilgi sahibi olarak hem kendilerini, hem de birlikte çalıştıkları kişileri daha iyi anlayarak, iletişim ve yönlendirme için gerekli ipuçlarından faydalanacaklardır. Yöneticilik kapsamında etkin liderliğin gereklilikleri, yetenek ve becerilerini attırıcı bilgi ve uygulamalara yer verilecektir. 

Eğitim Akışı:


Giriş:  Liderlik tipleri ve özelikleri

Bölüm 1.Kendini tanıma ve iletişim yönetimi

Bölüm 2. Yöneticilik ve etkin liderlik gereklilikleri

I. Yönetici ve etkin liderin nitelikleri, durumsal liderlik

II. Ekip Yönetimi gereklilikleri (ekip kurma, dinamiği, ortak değer çalışması)

III. Delegasyon ve iş takibi

IV. İş yönetiminde sürekli İyileştirme uygulamaları ( vizyon, PUKO, SWOT, TOWS, Kaizen, )

V. Değişim Yönetimi ( ekibi değişime hazırlama, revizyon)

VI. Stres Yönetimi ( belirsizlik ve kaygı yönetimi, stresle başa çıkabilme) VII. Çatışma Yönetimi ipuçları ( Vaka çalışması)Kimler Katılabilir

İlk ve ara kademe yöneticiler, yöneticiliğe hazırlanan veya iletişimini iyileştirmek isteyen herkes

Ödeme Bilgileri

Önkayıt ve Kayıt:

*İndirimli ücret aidat borcu bulunmayan üyelerimize uygulanmaktadır.

*TMMOB Üyeleri için belirlenen ücretler KDV' den muaf tutulmakta olup, sanal pos ödemesi karşılığında makbuz düzenlenmektedir. Fatura talep edilmesi durumunda eğitim ücreti +%18 KDV ödenmesi gerekmektedir.

*Seminerimizde aynı firmadan 3 kişi ve üzeri katılımlarda dış katılımcı eğitim ücretinde kişi başı %15 indirim uygulanır. Aynı firmadan katılım 4 kişi ile sınırlıdır.

Portal üzerinden Kayıt ve Ödeme:

*Firmadan toplu katılımda bulunmuyorsanız; Kayıt ol sekmesini onaylamanız ve ön kayıt işlemini gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Ön kaydınızın tamamlamanız sonrasında kesin kayıt işleminin tamamlanması için, ekrana gelen Sanal POS ile veya aşağıda belirtilen hesaplarımıza ödemenizi yapmanız gerekmektedir. (Ödeme açıklamasında kurs adı ve katılımcı ismi belirtilmelidir.

Firmalardan Toplu Katılımlarda Kayıt ve Ödeme

*Firmadan toplu katılım gerçekleştirecekseniz; önkayıt için Kayıt formunu  doldurarak ikm-izmir@mmo.org.tr ,  egitim-izmir@mmo.org.tr  iletilmesi gereklidir.

*Kesin kayıt için eğitim ücretinin aşağıda belirtilen banka hesabına yatırılarak, banka dekontunun aynı  e-posta adreslerine iletilmesi gereklidir.

*Yapı Kredi Ankara Şubesi 929-92110663 no’lu banka hesabımız -IBAN TR 73 0006 7010 0000 0092 1106 63)

*Kayıt işleminiz eğitimden en geç 3 gün öncesinde tamamlanmalıdır.

*Eğitimin bir gün önce eğitim dokümanları ve eğitime katılım bağlantı adresi, e-posta ile tarafınıza gönderilecektir.  

*Eğitimlerimiz Online ZOOM programı üzerinden interaktif şekilde gerçekleştirileceğinden aynı mekandan toplu  katılımlarda sesin yankılanmasını engellemek için;  mikrofonlu kulaklık kullanılması uygun olacaktır. 

* Eğitim ücretine; öğle yemekleri dahildir.

*Planlanan eğitimlerimizin tarihlerinde; kontenjan durumuna göre değişikliğe gidilebilmektedir.