Periyodik Kontrol Muayene Personeli Temel Eğitimi (Çevrimiçi) - Mekanik Grubu TRABZON ŞUBE 29 Aralık 2022 Perşembe 09:30 Mühendis Yetkilendirme Kursu
0 / 30
Eğitim Hakkında

Eğitim Tarihi 29-30 Aralık 2022

Eğitim Saatleri: 09:30-18:00

Eğitimin Amacı: Ülke ve toplum yararları doğrultusunda, İş Ekipmanlarının Periyodik Kontrollerini Yapmaya Yetkili Kişilerin Kayıt ve Eğitimlerine İlişkin Tebliğ kapsamında periyodik kontrollerde görev alacak yetkili kişilerin belgelendirilmesi.

Kayıt yaptırdığınız eğitim MMO Trabzon Şubemiz tarafından organize edilmektedir. Bu hususla ilgili aşağıda belirtilen açıklamaları dikkatinize sunar, kesin kayıt ve katılımınız için gerekli evrakların 23 Aralık 2022 tarihine kadar tarafımıza (trabzon@mmo.org.tr) bildirmenizi bekleriz!!!    

Eğitimimiz online yapılacak olup 29-30 Aralık 2022 tarihlerinde 09:30-18:00 saatlerinde olacaktır. Eğitime bilgisayarınızın kamerası açık olacak şekilde devam zorunluluğu vardır. Katılımcılardan kamerası kapalı olanlar devamsız sayılacaktır. Online Eğitim ZOOM platformu aracılığıyla düzenlenecektir(https://zoom.us/download linki ile bilgisayarınıza ZOOM uygulamasını indirebilirsiniz) 2 Gün sürecek eğitimin her bir gününde 45 dakika eğitim 15 dakika ara olacak şekilde 8  ders saati işlenecektir. Eğitime katılım zorunludur. Katılımınız eğitmen, gözetmen ve bakanlık yetkilileri tarafından takip edilecektir. Video konferans bağlantısı eğitimden önce kayıt yaptırdığınız mail adresinize ve telefonunuza link olarak gönderilecektir. GEREKLİ EVRAKLAR; Gerekli Evraklar eksiksiz taranmış olarak(trabzon@mmo.org.tr) iletilmelidir.  Kurs Başvuru Formu (0462 3221477 Dahili:100 den talep edilecektir) - Nüfus Cüzdanı Fotokopisi - 1 Fotoğraf (Eski olmaması ve JPG / JPEG formatında olması gereklidir) - Diploma veya Mezuniyet Belgesi(E DEVLETTEN ALINABİLİR) - Eğitim Ücreti Dekontu *Mühendislerden Oda kayıt belgesi veya oda kimliği gereklidir (aidat borcunun olmaması gerekli) ÖNEMLİ : EĞİTİM SONUNDA SINAV ONLINE OLARAK 2 OCAK 2023  PAZARTESİ SAAT: 16:00  DA YAPILACAKTIR.

Adayın en fazla 2 sınav hakkı bulunmaktadır.

Eğitim İçeriği

MEVZUAT EĞİTİMİ -İŞ EKİPMANLARININ MUAYENE TEKNİKLERİNDE SİSTEMATİK YAKLAŞIM -Periyodik kontrol esnasında alınması gereken temel iş sağlığı ve güvenliği önlem, yöntem ve kuralları -Ölçme ve deney cihazlarının tanıtılması, kalibrasyon ve doğrulamaların değerlendirilmesi -RAPORLAMA -ÇALIŞMA ETİĞİ VE SORUMLULUKLAR Eğitim katılımcıları 2 gün toplamda 16 derse kameraları açık bir şekilde katılmaları gerekmektedir. Her ders 45 dakikandan oluşacaktır. Ders esnasında 15 dakikadan fazla kamerası kapalı olan katılımcılar o ders için devamsız olarak değerlendirileceklerdir. Toplamda üç dersten devamsız olan katılımcılar devamsız olarak kabul edilecek olup, belgelendirme hakkı sağlamamış olacaklardır.

Kimler Katılabilir

Not: Elektrik grubunda yer alan katılımcılar Periyodik Kontrol Temel Eğitimi (Elektrik Grubu) başlıklı eğitime katılım sağlamaları gerekmektedir.

Katılım Sağlayabilen Meslek Grupları: Makina Mühendisleri, Mekatronik Mühendisleri, Metalürji ve Malzeme Mühendisleri, İnşaat Mühendisleri, Gemi İnşaat Mühendisi, İnşaat, Yapı, Makina veya Metal Eğitimi Bölümü mezunu Teknik Öğretmenler, İnşaat, Makine Teknikerleri veya Yüksek Teknikerleri

Ödeme Bilgileri

Eğitim Ücreti: 733 TL 

Banka Bilgileri: TMMOB Makina Mühendisleri Odası Genel Merkezi 

İş Bankası Yenişehir Şubesi

IBAN NO: TR810006400000142185994284