Lpg Tesisatı Mühendis Yetkilendirme Kursu (Çevrimiçi Eğitim) İSTANBUL ŞUBE 27 Aralık 2022 Salı 10:00 Mühendis Yetkilendirme Kursu
0 / 20
Eğitim Hakkında

Eğitim ZOOM platformu aracılığıyla online eğitim olarak gerçekleştirilecektir. Online eğitimimiz günlük ortalama 5 oturum olarak yapılacak olup, oturumlar arasında aralar verilecektir. Online eğitim katılım bağlantısı eğitimden önce kayıt yaptırdığınız mail adresinize gönderilecektir. Tanımlanan eğitim süresinin tamamına katılım zorunludur. Online eğitim katılım süreleri MMO yöneticisi tarafından denetlenecek olup, katılım şartlarını yerine getiren katılımcılar ardından gerçekleşecek olan sınavdan başarılı olması halinde Mühendis Yetki Belgesi düzenlenecektir.

Eğitimin Amacı : Ülke ve toplum yararları doğrultusunda kaliteli, sağlıklı, konforlu, güvenli ve ekonomik yapıların gerçekleştirilmesi amacıyla, mekanik tesisat konularından LPG Tesisatı hizmetlerinin üretilmesinde ve denetlenmesinde görev alacak üyelerimizin bilgi birikimlerinin geliştirilmesine katkıda bulunmak ve belgelendirilmelerini sağlamaktadır.

Sınav ve Belgelendirme: Eğitimin sonunda yazılı sınav yapılacaktır. Başarı notu 100 üzerinden en az 70‘dir. Başarılı olan adaylara Oda tarafından LPG Tesisatı Mühendis Yetki belgesi verilecektir.Aday eğitime katıldığı tarihten itibaren iki yıl içerisinde belgelendirme şartını tamamlaması gerekmektedir. Adayın bu iki yıl içerisinde en fazla 4 sınav hakkı olup, kursa devam zorunluluğu vardır.

Eğitim Günleri ve Saatleri:
27-29 Aralık 2022 -  10:00-16:00

Eğitim Süresi : 18 saat

Pandemi nedeniyle sınav ve eğitim tarihleri oda tarafından değiştirilebilir.

Sınav kayıtları için eğitim tamamlandıktan sonra https://makina.mmo.org.tr/sinavlar internet sitesinden kayıt yapmanız gerekmektedir.

2023 yılı sınav takvimi belli olmadığı için sınav tarihi değişecektir.

Eğitim İçeriği

Eğitimin İçeriği :

MMO Ana Yönetmelik ve Yönetmelikleri, Mühendislik Etiği,

LPG'nin Fiziksel Özellikleri LPG'nin Isıtmada Kullanım Alanları Depo Yerleştirme ,

Depolama ve Depo Doldurma Kuralları Buharlaştırıcı ve Armatürleri

Birinci Kademe Basınç Ayar Ekipmanları

Depo Yakıcı Arası Tesisatı

Bina Giriş Detayı

Kazan Dairesinin Yeri, Boyutları ve Özellikleri için Genel Kurallar

Brülör-Kazan Tesisatı Üzerindeki Cihazlar

Minimum Emniyet ve Alarm Cihazları

Kazan Dairesi Havalandırma ve Egzozu

İşletmeye Alma Kuralları ve Denetimi

Yangın Güvenlik Tedbirleri

Kimler Katılabilir

Kimler Katılabilir :
- Oda üyesi Makina Mühendisi

Ödeme Bilgileri

Eğitime kesin kaydın oluşturulması için sanal pos üzerinden eğitim bedelinin ödenmesi gerekmektedir.