Ts En Iso 14731’E Göre Kaynak Koordi̇nasyon Personeli̇ Eği̇ti̇mi̇ Sanal Sınıf 1 Şubat 2023 Çarşamba 09:30 Çevrimiçi Eğitimler
8 / 20
Eğitim Hakkında

AMAÇ VE KAPSAM

Kaynak Eğitim ve Muayene Merkezimiz tarafından, kaynaklı imalat yapan firmalarda çalışan personele yönelik EN ISO 14731’e göre “Kaynak Koordinasyon Personeli Eğitimi’’ verilecektir. Eğitimimiz internet üzerinden gerçekleşecektir. Eğitim toplam üç gün 21 saat sürmektedir. Eğitim, online platformda yapılacak teorik anlatımdan sonra pratik uygulamaları içeren video kayıtları ve soru-cevap bölümü ile desteklenecektir. Teorik eğitimde yöntemlerin aşağıda belirtilen konulardan bahsedilecek olup, dikkat edilmesi gerekenler ve uluslararası normlar anlatılacaktır. Pratik uygulamalarda ise kapsam dâhilindeki konuların uygulamaları video üzerinden gösterilecek olup, soru cevap kısmı ile teorik bölümün pekişmesi sağlanacaktır.

Eğitim sonunda sınav yapılacak olup, başarılı olan katılımcılara “TMMOB Makina Mühendisleri Odası EN ISO 14731’e Göre Kaynak Koordinasyon Personeli Eğitimi Başarı Belgesi’’ verilmektedir. Sınavımız belirlenen tarihte, Adaylara yakın olan şubelerde gerçekleştirilecektir.

 

Eğitimimiz online yapılacak olup 01-03 Şubat 2023 tarihlerinde 09:30-16:30 saatlerinde olacaktır. Eğitime bilgisayarınızın kamerası açık olacak şekilde devam zorunluluğu vardır. Katılımcılardan kamerası kapalı olanlar devamsız sayılacaktır. Online Eğitim ZOOM platformu aracılığıyla düzenlenecektir (https://zoom.us/download linki ile bilgisayarınıza ZOOM uygulamasını indirebilirsiniz) Eğitime katılım zorunludur. Katılımınız gözetmen tarafından takip edilecektir. Video konferans bağlantısı eğitimden önce kayıt yaptırdığınız mail adresinize ve telefonunuza link olarak gönderilecektir.


Sınav: 06 Şubat 2023-Saat 09:30-12:30 (Adayların yakın olduğu şubelerde)

Eğitim İçeriği

ü  Eğitim Online Platform üzerinden KEMM (Kaynak Eğitimi ve Muayene Merkezi) tarafından  gerçekleştirilecektir.

ü  Eğitim üç gün sürecek olup, teorik anlatımlar ve pratik uygulamalar gerçekleştirilecektir.

ü  Eğitimin içeriği şöyledir;

·         Kaynak Nedir?

·         Kaynak Yöntemleri ve Kaynak Sembolleri

·         Malzeme

·         Isıl İşlemler

·         Kaynak Hataları

·         Kaynak Uygunluğu ve Kaynakçı Sertifikasyonu

·         Tahribatlı Muayene ve Tahribatsız Muayene

·         Kaynaklı İmalat Yapan Firmalar İçin Dokümantasyon

·         Kaynaklı İmalat Uygulamaları ve Kaynak Pratik Eğitimi

·         EN ISO 14731

·         EN ISO 3834 Serisi

·         TS EN ISO 15609 ve TS EN ISO 15614 Serisi

·         Sınav

Ödeme Bilgileri

1800 TL/Kişi+KDV (Üye Dışı Katılım)  1500 TL/Kişi+KDV (Üye Katılımı)