Lpg Tesisatı Mühendis Yetkilendirme Eğitimi - Akşam (Çevrimiçi Eğitim) DENİZLİ ŞUBE 29 Mart 2023 Çarşamba 17:00 Mühendis Yetkilendirme Kursu
1 / 20
Eğitim Hakkında

Eğitim ZOOM platformu aracılığıyla online eğitim olarak gerçekleştirilecektir. Online eğitimimiz günlük ortalama 5 oturum olarak yapılacak olup, oturumlar arasında aralar verilecektir. Online eğitim katılım bağlantısı eğitimden önce kayıt yaptırdığınız mail adresinize gönderilecektir. Tanımlanan eğitim süresinin tamamına katılım zorunludur. Online eğitim katılım süreleri MMO yöneticisi tarafından denetlenecek olup, katılım şartlarını yerine getiren katılımcılar ardından gerçekleşecek olan sınavdan başarılı olması halinde Mühendis Yetki Belgesi düzenlenecektir.

Eğitimin Amacı : Ülke ve toplum yararları doğrultusunda kaliteli, sağlıklı, konforlu, güvenli ve ekonomik yapıların gerçekleştirilmesi amacıyla, mekanik tesisat konularından LPG Tesisatı hizmetlerinin üretilmesinde ve denetlenmesinde görev alacak üyelerimizin bilgi birikimlerinin geliştirilmesine katkıda bulunmak ve belgelendirilmelerini sağlamaktadır.

Sınav ve Belgelendirme: Eğitimin sonunda yazılı sınav yapılacaktır. Başarı notu 100 üzerinden en az 70‘dir. Başarılı olan adaylara Oda tarafından LPG Tesisatı Mühendis Yetki belgesi verilecektir.Aday eğitime katıldığı tarihten itibaren iki yıl içerisinde belgelendirme şartını tamamlaması gerekmektedir. Adayın bu iki yıl içerisinde en fazla 4 sınav hakkı olup, kursa devam zorunluluğu vardır.

Eğitim Günleri ve Saatleri: 29-30-31 MART 2022 -  17:00-22:30 Eğitim Süresi : 18 saat

Eğitim İçeriği

Eğitimin İçeriği :

MMO Ana Yönetmelik ve Yönetmelikleri ve Mühendislik Etiği,
LPG'nin Fiziksel Özellikleri
LPG'nin Isıtmada Kullanım Alanları Depo Yerleştirme ,
Depolama ve Depo Doldurma Kuralları Buharlaştırıcı ve Armatürleri
Birinci Kademe Basınç Ayar Ekipmanları
Depo Yakıcı Arası Tesisatı
Bina Giriş Detayı
Kazan Dairesinin Yeri, Boyutları ve Özellikleri için Genel Kurallar
Brülör-Kazan Tesisatı Üzerindeki Cihazlar
Minimum Emniyet ve Alarm Cihazları
Kazan Dairesi Havalandırma ve Egzozu
İşletmeye Alma Kuralları ve Denetimi
Yangın Güvenlik Tedbirleri

Kimler Katılabilir

Oda üyesi Makina Mühendisi

Ödeme Bilgileri

Eğitime kesin kaydın oluşturulması için sanal pos üzerinden eğitim bedelinin ödenmesi gerekmektedir. Eğitim ve belge ücreti 2,210,00 TL'dir.