Engelsiz Hackathon Sanal Sınıf 29 Eylül 2023 Cuma 20:00 Sosyal Etkinlikler
0 / 500
Etkinlik Hakkında

Her birimizi yakından ilgilendiren bir konu olan engelsiz yaşam ile ilgili en yenilikçi ve sürdürülebilir teknoloji ile bir çözüm üretmeyi hedeflediğimiz "Engelsiz Hackathon' da" fikirlerinizi duymayı çok isteriz.

Bu konuya dikkat çekmek, bilimi ve teknolojiyi engelsiz yaşama yönelik  kurguladığımız 6.Hackathonumuz 29 Eylül' de başlıyor!

Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi ev sahipliğinde & Başlangıç Noktası işbirliğiyle düzenlenen "Engelsiz Hackathon" ile 4 gün sürecek maratonda hem öğreneceğiz ve farkındalık oluşturacağız hem de eğleneceğiz!

Bu keyifli etkinliğe katılmak için sadece kayıt olmanız yeterli! Üstelik etkinliğimiz zamandan ve mekandan bağımsız olarak tamamen çevrimiçi platformlarda gerçekleşecek. Türkiye'nin her yerinden katılımcılara açık olacak. Ayrıca etkinlik başlamadan önce kurulacak bir iletişim ağı üzerinden tüm etkinlik boyunca katılımcılara teknik destek sağlanacak. 

Hackathon 29 Eylül-2 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek. Peki nasıl mı ilerleyecek?

29 Eylül' deki açılış yayınımızda tanışacağız. 30 Eylül' de engelsiz yaşam alternatiflerini konuşacağız. 1 Ekim' de "seçtiğiniz odak sorun için" hazırladığınız projenizin sunumunu nasıl hazırlamanız gerektiği ile ilgili online yayınımız olacak (odak sorunlar canlı yayında anlatılacak) ve gece 00.00'a kadar projelerinizi gönderebileceksiniz. 2 Ekim' de jüri tarafından projeler değerlendirilecek ve akşamki yayında ön elemeyi geçen projeleri öğreneceğiz ve aynı gün ilk üçe giren projeler açıklanacak! Birinciye 5000 TL, ikinciye 3000 TL ve üçüncüye 1000 TL ödül verilecek.

Bu keyifli maratonu deneyimlemek için sizleri bekliyoruz!  Bireysel ya da takımınızla katılım sağlayabilirsiniz:)

Son kayıt 24 Eylül

Kayıt için ekranın sağındaki "kayıt ol" seçeneğini kullanabilirsiniz. KVKK Aydınlatma metni ve açık rıza metni için etkinlikten önce tarafınızdan onay alınacaktır.


27 Eylül 'de son başvurular alındıktan sonra kurulacak whatsapp grubu üzerinden iletişim sağlanacaktır.

Daha detaylı bilgi almak isterseniz ya da sorularınız için etkinlik sorumlusunu arayabilirsiniz.

Etkinlik sorumlusu: Buse Kuru(0530 641 72 40)

Etkinlik İçeriği

Program akışı

29 Eylül

20.00 Açılış Yayını & Tanışma Yayını

30 Eylül

11.00 Açılış Yayını

13.00 Engelsiz Yaşam& Odak Sorunlar Webinar Yayını

1 Ekim

13.00 Sunum Hazırlama Teknikleri Webinar Yayını

15.00-17.00 Mentör Görüşmeleri

00.00 Projelerin Son Gönderim Saati

2 Ekim

19.00 Pitch Day - Sunumlar Yayını

Demo Day - İlk Üçe Giren Projelerin İlanı

Kimler Katılabilir

Etkinliğimiz 18 - 35 yaş, öğrenci veya çalışan fark etmeksizin,  katılımcıların başvurularına açıktır.  Bu yaş sınırının dışında kalan ve katılmak isteyen misafirlerimiz izlemek ve görüş bildirmek için etkinliğe katılabilir :) Anlayışınıza teşekkür ederiz.

Ödeme Bilgileri

Ücretsiz