Mmo Küba Turu Sanal Sınıf 11 Kasım 2022 Cuma 07:45 Sosyal Etkinlikler
1 / 25
Etkinlik Hakkında

8 Gece 9 Gün

11 – 19 Kasım 2022

TUR HAKKINDA
Küba'yı doyasıya yaşayalım diye, uzun ve dopdolu bir Küba turu programı hazırladık. Küba turumuz da; Doğanın, müziğin, mimarinin, dansın, denizin, uçsuz bucaksız vadilere çökmüş yağmur bulutlarının, top koşturan çocukların, tarladan dönen yorgun süvarilerin, sallanan iskemlesinden vazgeçmeyenlerin ülkesi, insanca yaşamanın adası Küba. Kristof Kolomb buraya geldiği zaman yerli halkları katletmeden önce seyir defterine şöyle yazmıştı: “Burası insan gözünün görebileceği en güzel kara parçası.” Küba bir merak… Hem dünü, hem bu günü ama asıl geleceği merak edilen bir ülke. Sorularına cevap aramak için gidenlerin sorularını çoğaltarak döndükleri yer.

 

1.Gün: İstanbul - Havana
Belirtilen saatlerde transfer araçlarımız ile İstanbul'dan gelen misafirlerimizi evlerinden alarak İstanbul Havaalanına gidiyoruz. İstanbul Hava Limanı'nda Türk Hava Yolları kontuarı önünde buluşuyoruz. Türk Hava Yolları'nın saat 02.05'de gerçekleşecek olan uçuşu ile Havana’ya hareket ediyoruz. Yerel saat ile 07.45 de Havana’ya ulaşmış oluyoruz. Bizi alanda karşılayacak aracımız ve rehberimiz ile birlikte şehir içinde geniş bir Havana turu yaptıktan sonra konaklayacağımız casa particular yerleşiyoruz. Ardından üstü açık, canlı renkleri ile ilgi çeken, pırıl pırıl klasik arabalar ile 1.5 saat sürecek zaman yolcuğuna çıkarak keyifli bir şehir turu yapıyoruz. Akşam saatlerinde bulvar kafelerinden ve barlardan yükselen müzik eşliğinde geç vakte kadar canlılığını sürdüren Havana gecelerine bizi bekliyor.


2.Gün: Havana
Bu günü Havana’ya ayırdık. Kentin tarihi dokusu oldukç etkileyici. Katedral meydanı, Armas meydanı, Castillo De La Real Fuerza Kalesi’ni göreceğiz. Şehrin sokaklarında gezinirken günlük hayata tanık olacağız. Ernesto Che Guevara’nın müze olan evini ziyaret edeceğiz. Devrim müzesi'ni ziyaret ettikten sonra Malecon’ a gideceğiz. Ernest Hemingway’in müdavimi olduğu barlar sokağında dolaşacağız. Günümüzün bundan sonraki kısmında serbest zamanda Havana akşamının tadını çıkarıyoruz.


3.Gün: Havana - Cienfuegos
Kahvaltının ardından 2 gece 3 günlük Trinidad – Cienfuegos – Santa Clara turumuzu yapıyoruz. Havana’dan ayrılıp Amerikalılar’ın Küba Devrimi’ni bastırmak için çıkartma yaptığı praya giron, nam-i diğer domuzlar körfezi üzerinden. Cienfuegos’a doğru yola devam edeceğiz. Cienfuegos turumuzda Kent mimarisinin yanı sıra coğrafi anlamda da çok güzel bir yer olan Cienfuegos sokaklarında dolaşacağız, tarihi tiyatroyu ziyaret edeceğiz. Cienfuegos’tan ayrıldıktan sonra iki saat kadar sürecek yolculukla Trinidad’a varacağız. Tropik sahili ve eğlence mekanlarının yanı sıra kirlenmemiş bir doğaya sahip şehri gezeceğiz.


4.Gün: Trinidad - Ancon
Bu gün Trinidad turumuzda Trinidad sokaklarını dolaşmaya devam edeceğiz. Arnavut kaldırımlı caddelerin, renkli yapıların ve tropik iklimin şehre kattığı özgün havayı soluyacağız. İznaga Kulesi’ni gördükten sonra Trinidad’a döneceğiz. Birçok ünlünün uğrak yeri olan meşhur tropik Ancon Plajı ve Karayip esintisi bizleri bekliyor. İsteyen arkadaşlar şehirde kalarak kendi deneyimlerini yaşayacak. Trinidad akşamında geç saatlere kadar merdivenler ve sokaklardaki hayata katılacağız.


5.Gün: Trinidad - Santa Clara - Havana
Sabah rotamızı Santa Clara’ya çevireceğiz. Santa Clara turumuz için; bir buçuk saat kadar sürecek yolculuğun ardından devrimin en önemli tanığı olan şehre ulaşacağız. Santa Clara’da Ernesto Che Guevara’nın mozolesini ziyaret edeceğiz. Daha sonra Che’nin kumandasındaki gerilla birliğinin raydan çıkararak ele geçirdiği treni ve batista güçlerinin lojistik desteğini keserek zaferin yolunu açan bu önemli olayın izlerini göreceğiz. Daha sonra Havana’ya doğru hareket edeceğiz. Yolculuğumuz üç saat kadar sürecek. Gece Havana’da serbest zamanımız olacak.


6.Gün: Havana - Vinales
Kahvaltının ardından 1 gece 2 günlük Vinales turumuzu yapıyoruz. Sabah Havana’dan ayrılacağız. Yaklaşık iki buçuk saatlik yolculukla Vinales Vadisi’ne gideceğiz. Dünya’da ender görülen kaya yapısı ve yemyeşil doğası ile ünlü vadi, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne alınmış. Kaliteli tütünlerin üretildiği vadideki atölyelerde puro üretiminin inceliklerini göreceğiz. İsteyen arkadaşlarımızla at binerek çevreyi gezeceğiz. At binmek istemeyenler doğada keyifli bir yürüyüş yapacak. Evrim teorisinin resmedildiği dünyanın en büyük kaya resmi Mural de la Prehistoria’yı göreceğiz.


7.Gün: Vinales - Las Terrazas - Artemisa - Havana
Kahvaltının ardından yola çıkıyoruz. 1 saat yolculuktan sonra ilk durağımız, devrim sonrasının ormanlaştırma projelerinden biri ve eko-turizmin Küba’daki başkenti cennet mekan Las Terrazas. Dağların ortasında bir göl ve gölün etrafında bir küçük kasaba Las Terrazas. İsteyenler burada yüzme keyfi yapabilir isteyenler de tropik ormanda küçük bir yürüyüşe çıkabilir. Las Terrezas’tan sonra Havana’ya doğru yola devam ediyoruz ve yol üzerinde Artemisa ve Pinar Del Rio’ya uğruyoruz.


8.Gün: Havana - İstanbul
Kahvaltının ardından Küba turumuzu tamamlıyor ve  havalimanına hareket ediyoruz. Türk Hava Yolları'nın 09.15 uçuşu ile dönüş yoluna koyuluyoruz.


9.Gün: İstanbul
Sabah saat 10.10 da İstanbul Havalimanı'na varıyoruz. Turumuzun sonunda İstanbul'dan gelen misafirlerimizi transfer araçlarımız ile evlerine bırakıyoruz.

 

Ücret: 2 Kişilik odada kişi başı 1850 Euro Tek konaklama Farkı 210 Euro

 

Ücrete Dahil Olanlar

·       Türk Hava Yolları İstanbul Havana Gidiş Dönüş Uçak Bileti

·       Türkçe Rehberlik

·       Yerel Rehber Yardımcısı

·       7 Gece Casa Particular

·       2 Gece Uçak Yolculuğu

·       7 Adet Kahvaltı

·       7 Adet Akşam Yemeği

·       Ulaşım

·       Klasik Üstü Açık Arabalar İle Havana Turu

·       Seyahat ve Kaza Sigortası

·       İkramlar

Ücrete Dahil Olmayanlar

·       Küba Vizesi 50 Euro

·       Öğlen Yemekleri

·       Kişisel Harcamalar

·       Müze & Ören yeri girişleri

·       Yurt Dışı Çıkış Harcı

VİZE BİLGİSİ: Vize başvurularınızı seyahat tarihinden minimum 30 gün önce yapmanız gerekmektedir. Küba vize ücreti 50 € 'dur.

YEME & İÇME: Küba’da yemek için alternatifleriniz mevcut. Devletin işlettiği Paladar’lardan tutun, otellerin restoranlarına ve özel işletmelere kadar bir çok yerde yemek yeme imkanınız mevcut. Yerel restoranları deneyip yerel yemeklerin tadına da bakabilirsiniz. Tabağınızda seçtiğiniz ana yemeğe göre genelde yemeğin yanında siyah fasülye, pilav, muz kızartması, salata veya tatlı patates gibi garnitürler de oluyor.

KONAKLAMA: Küba turumuzda casa particular konaklama yapmaktayız. Küba devleti tarafından yetki verilerek butik konaklamaya çevrilmiş 5 ve 6 odalı konaklama tesisleridir.

 

Kayıt: Düş Patikası Turizm 0212 975308 75 

Asuman ATAÇ Tel: 0535 747 90 69 asuman@duspatikasi.com

MMO Mehtap Öncel Tel: 0533 738 93 51 mehtap.oncel@mmo.org.tr