BATTAL KILIÇ: GÜZEL GÜNLER GÖRECEĞİZ ÇOCUKLAR!

MMO 5 Haziran 2017, Pazartesi

 

Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şube Yönetim Kurulu Başkanı Battal Kılıç’ın Makina Bülten Haziran sayısında yayımlanan yazısı.

Değerli Arkadaşlar,

Bildiğiniz üzere 32. Dönem'de yönetimimizin bütün çabası mühendislik hizmetlerinin ülke, sanayi ve toplum çıkarları doğrultusunda verilmesine yönelik. Bu çerçevede yakın zamanda açılışını yaptığımız Suat Sezai Gürü Uygulamalı Eğitim Merkezi'ni hizmete açtığımız için gururluyuz, mutluyuz. Ülkemizin içine girdiği kritik süreçte, demokrasi mücadelesini sürdürmek, meslek uygulama alanlarımızı, mesleki demokratik örgütlülüğümüzü ve birliğimizi korumak ve geliştirmek birincil görevlerimiz. Memleketimiz ve mesleğimiz için çalışmalarda bulunduğumuz bu kritik süreçte geleceğimizi emanet ettiğimiz çocuklarımızla birlikte 14 Mayıs’ta keyifli bir etkinlik geçirdik. Büyükçekmece MMO Korusu’nda 8. Doğa ve Uçurtma Şenliği'ni yaptık. Nazım’ın da dediği gibi "Dünyayı bir günlüğüne de olsa çocuklara verelim" istedik. Çocuklarımızın, gökyüzünde özgürce uçurtmalarını uçurabildiği, oyunlar oynayabildiği, doğanın keyfini doyasıya çıkarabildiği bugünde gözlerindeki ışık bizlerde daha fazla umut oldu diyebiliriz. Bizler önümüzdeki süreçte de mesleğimiz dışında memleketimiz ve en başta çocuklarımızın geleceği için elimizden geleni yapacağız.

Makina Mobil Yayında!

32. Dönem'de üyelerimizle aramızdaki iletişimi arttırmaya yönelik hedeflerimizin başına koyduğumuz Makina Mobil Uygulaması yayın hayatına başladı. Makina mühendisleri mobil uygulama ile üyelerimiz cep telefonundan şubemizdeki eğitimlere, teknik söyleşilere, SMM Projelerine, Sosyal Etkinliklere, Komisyon Raporlarına, Dergilere, Bültene, Makina TV içerik ve haberlerine daha kolay ulaşabilecekler. Bu sayede meslektaşlarımızla iletişimimizin daha da artacağını ve önerileri doğrultusunda Odamızın daha da güçleneceğini düşünüyoruz.

Online Proje Uygulaması Geldi

Daha önce de duyurusunu yaptığımız Online Proje Uygulaması, Mayıs ayı itibariyle başladı. Bu uygulamamız ile birlikte SMM üyelerimiz mekanik tesisat ve araç proje mesleki denetimlerini portal üzerinden gerçekleştirme imkanı bulacak ve proje mesleki denetimi için harcadığı zaman azalacak. Asansör proje mesleki denetimi ile ilgili çalışmalarımızın da tüm hızıyla devam ettiğini buradan söylemek isteriz.

Hukuksuzluğa Boğun Eğmeyeceğiz!

Yukarıda da bahsettiğim gibi ülkemizin içerisinden geçtiği bu karanlık süreçte sadece mesleğimiz değil memleketimiz için de elimizden geleni yapma gayreti içerisindeyiz. Bildiğiniz gibi OHAL yönetiminde çıkarılan KHK’lar ile on binlerce emekçi işlerinden atılarak mağdur edildi. KHK’lar mağdur edilenler açlık ile terbiye edilmeye çalışılıyor. Başta Nuriye Gülmen ve Semih Özakça olmak üzere haksız ve hukuksuz ihraç edilen tüm emekçiler görevlerine iade edilmelidir. OHAL ve KHK hukuksuzluğu karşısında susmayacağımızı, emek ve meslek örgütleri ile dayanışma içerisinde baskılara karşı mücadele edeceğimizi bir kez daha ifade ediyoruz. OHAL kaldırılmalı, KHK`lara son verilmeli, hukuksuzca ihraç edilen emekçiler işlerine bir an önce iade edilmelidir.

Esenlik dileklerimizle.

Battal KILIÇ

MMO İstanbul Şube Yönetim Kurulu Başkanı