MMO DOĞA VE UÇURTMA ŞENLİĞİ DÜZENLEDİ

MMO 5 Haziran 2017, Pazartesi

Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi’nin her yıl düzenlendiği Doğa ve Uçurtma Şenliği etkinliğinin sekizincisi 14 Mayıs 2017 tarihinde MMO Büyükçekmece Göl Havzası’nda düzenlendi.

Çocuklara eşit, özgür, adil ve insanca yaşayabilecekleri bir doğa ve dünya bırakmak amacıyla düzenlenen etkinliğe çok sayıda kişi aileleriyle ve çocuklarıyla katıldı.

Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi`nin 2011 yılında ağaçlandırma yetkisini aldığı Göl Havzası`nda ‘`Dünyayı Bir Günlüğüne de Olsa Çocuklara Verelim" şiarıyla düzenlenen etkinlikte çocuklar aileleriyle ve katılımcılarla keyifli zaman geçirdi.

Çocuklar için top havuzu, zeplin salıncak, trambolin, langırt, jenga, palyo, halat çekme, yumurta, çuval oyunlarının yanı sıra el becerilerinin gelişmesi içinde yüz boyama, uçurtma, resim, kil, heykel, oyun hamuru, ritim, grafiti atölyeleri düzenlendi. Aileler, çocuklarıyla birlikte uçurtmalarını gökyüzüne bırakmanın mutluluğunu yaşadı. Renkli uçurtmaların gökyüzünü süslediği şenlikte çocuklar doyasıya eğlendi.

MMO Beylikdüzü Temsilciliği Yürütme Kurulu Başkanı Ezgi Kılıç, etkinliğinin amacının çocuklara yaşanabilir bir dünya bırakmak olduğunun altını çizerek;" Makina Mühendisleri Odası olarak mesleğimiz dışında hayatın her alanına dokunmak gibi bir sorumluluğumuz var. Çocuklara yaşanabilir bir dünya bırakmak istiyoruz. İstiyoruz ki uçurtmalarını maviliklere sürsünler, istiyoruz ki özgür bir ortamda büyüsünler. Her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz bu etkinliğe katılımız için teşekkür ederiz. Bizler var gücümüzle mesleğimiz ve çocuklarımızın geleceği için çalışmaya devam edeceğiz" dedi.

MMO İstanbul Şube Yönetim Kurulu Başkanı Battal Kılıç ise yaptığı konuşmada 14 Mayıs'ın anneler günü de olması nedeniyle bütün annelerin anneler gününü kutlayarak şöyle konuştu; "Etkinliğin organize edilmesinde emeği geçen herkesi kutlarım. Birlikte çalışmak ve üretmenin dışında meslektaşlarımızla, dostlarımızla böyle bir ortamda bir araya gelmek çok değerli. Çocuklarımız bizim geleceğimiz. Onlara bir sözümüz var. Onlara yaşanabilir bir memleket bırakma hayalimiz var. Ensarcı, sansarcı zihniyete karşı bütün gücümüzle ve olanaklarımızla bu mücadeleyi büyüteceğiz."