Geometrik Boyutlandırma Ve Toleranslandırma - Uygulamalı Eğitimi (Çevrimiçi Eğitim) Sanal Sınıf 8 Mayıs 2021 Cumartesi 10:00 Çevrimiçi Eğitimler
0 / 20
Eğitim Hakkında

 Eğitim ZOOM platformu aracılığıyla online eğitim olarak gerçekleştirilecektir

     “Geometrik Boyutlandırma ve Toleranslandırma” temel eğitiminden sonra tasarımcılarımızın düzgün ve hatasız teknik resim dokümanı oluşturmalarında özellikle uygulama aşamalarını da görmeleri büyük önem taşımaktadır. Bu amaçla değerli eğitmenimiz Alper Uyanık tarafından uygulama eğitimi hazırlanmıştır. Montajdaki parçalar üzerinde iki gün boyunca katılımcılarla beraber gerçek zamanlı olarak teknik veri paketi hazırlanacak ve GD&T’nin sembollerinin doğru ve etkin kullanımı interaktif olarak gösterilecektir. Eğitim sonunda montaj üzerinde en kötü durum tolerans hesaplamaları yapılarak parçalar üretildikten sonra montajın verilen toleranslar açısından garanti altına alınması sağlanacaktır.

Eğitim Tarihi : 08-09 Mayıs 2021

Eğitim Saati : 10:00 - 18:00

Eğitim İçeriği

• Montajın genel olarak incelenmesi; burada montaj içerisinde parçaların birbirleriyle etkileşimleri incelenecektir.

• Montaj fonksiyonel toleranslarının belirlenmesi • Parçalarda kullanılacak datumların belirlenmesi (Temel eğitim konuları burada uygulamalı görülecektir)

• Parça teknik resimlerinin oluşturulması

• Tolerans birikim analizi ile montaj fonksiyonel toleransın kontrol edilmesi

Kimler Katılabilir

Uygulama eğitimini alacak olan katılımcıların daha önce “Geometrik Boyutlandırma ve Toleranslandırma” temel eğitimini almış olmaları gerekmektedir.