'mühendis De Yazar' Öykü Yarışması Sanal Sınıf 1 Mayıs 2021 Cumartesi 09:00 Sosyal Etkinlikler
1 / 1000
Etkinlik Hakkında

Yarışmaya kayıt olduktan sonra; istanbul@mmo.org.tr mail adresine mail başlığı "Öykü Yarışması" olacak şekilde gönderim yapabilirsiniz. Yarışmaya kayıt yaptırmayan üyelerimizin öyküleri değerlendirmeye alınmayacaktır.

YARIŞMA ŞARTNAMESİ:

1-Yarışmaya Makina Mühendisleri Odası'na kayıtlı mühendisler katılabileceklerdir.

2-Konu kısıtlaması yoktur, serbest olarak değerlendirebilir.

3-Başvuru sahipleri en fazla bir ÖYKÜ ile yarışmaya katılacaklardır.

4-Katılımcı, yarışmaya başvurusu yapılan eserin tümüyle kendisine ait olduğunu, daha önce herhangi bir yarışmaya katılmamış, ödül almamış ve herhangi bir yerde yayımlanmamış olduğunu kabul ve beyan eder. Eser kendisine ait olmadığı halde kendisininmiş gibi göstermeye ve değerlendirme kurulunu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişikliği yapan katılımcı kural ihlali yapmış sayılır. Derece iptal edilir. Bu durum diğer katılımcılara ekstra bir hak tanımaz.

5-Yarışmaya başvuru yapanlar eserlerini Türk Dil Kurumu Yazım Kılavuzu’na uygun şekilde, A4 kâğıt ebadında, Times New Roman yazı tipi, 12 punto ve en fazla 10 sayfa olacak şekilde Word formatında hazırlayıp dijital ortamdan belirtilen e-mail adresine gönderilecektir.(Herhangi bir aksilik olmaması için telefonla teyit edilmesi gerekir.)

6-Başvuru sahipleri  isim soyisim, sicil no, e-mail ,telefon numaralarını yazmak zorundadır. 7-Uygun görülen Öyküler makine bültende yer, sayı ve süre sınırlaması olmaksızın yayınlanabilecektir. Yarışmacı bunun için daha sonrasında herhangi bir hak talep edemez.

8-Yarışmaya katılan öyküler bir kitapta toplanabilecektir. Yarışmaya katılanlar, katıldıkları eserin herhangi bir telif hakkı ya da maddi manevi talepleri öne sürmeyeceklerini, her türlü yayım hakkını  Makina mühendisleri Odası'na ücretsiz olarak devrettiğini kabul ve yayımlanan eser için telif ücreti almayacağını taahhüt eder.

9-Biçimsel ve teknik şartları taşımayan eserler değerlendirmeye alınmayacaktır.

10- Katılımcı, yarışmaya gönderdiği eserle ilgili olarak her hangi bir yasal sorunun sorumlusu olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder. Eser içeriklerinde geçecek olan özel ve tüzel kişilere ait isimlerin kullanımıyla ilgili yasal hak ve sorumluluklar katılımcıya aittir.

11-Seçici kurul MMO İstanbul Şube tarafından oluşturulacaktır. Ödüller 1.2.3. ve mansiyon şeklindedir.

12-Yarışma ile ilgili değişiklik yapma/iptal etme hakkı MMO’ya aittir.

13-Seçici kurul üyeleri yarışmaya katılamazlar.

-Yarışmaya kayıt yaptıran üyeler yukarıda şartnameyi kabul etmiş sayılır.

Detaylı bilgi için (0212) 21072 22/3243 dahili numarayı arayabilirsiniz. 

Etkinlik İçeriği

Yarışmaya öykü gönderimleri 1 Mayıs-1Haziran arasında olacaktır.

Ön değerlendirme 10 Haziran'da gerçekleşecektir.

İlk üçe girenler ve kazanılan ödüller 30 Haziran'da online yayında açıklanacaktır. Online yayın linki kayıt yaptıran üyelerim mail adreslerine gönderilecektir. Ödül gönderimi için dereceye giren üyelerle iletişime geçilecektir.

**Jüri üyeleri edebiyat alanından uzman kişilerdir.

**Yarışmaya katılım ücretsizdir.